Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Praca fizyczna za granicą

Wyjazd do pracy sezonowej?
Wakacyjna praca za granicą?
Ta oferta jest właśnie dla Ciebie!
Wybierz produkt Bezpieczne Podróże
Już od 3,77/dzień

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Polisa dla seniora

Dla osób powyżej 65 r. ż.
Atrakcyjne pakiety do wyboru
Brak zwyżki za wiek!
Rozszerzenie o choroby przewlekłe
Bez zwyżki za wiek

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Turysto, sprawdź co Ci grozi, jeśli nie kupisz ubezpieczenia turystycznego

Data dodania: 2014-07-11
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Nie na darmo mamy przysłowie: Mądry Polak po szkodzie. Według przeprowadzonego niedawno badania na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Europa, prawie połowa turystów wyjeżdżających na zagraniczne wakacje nie kupuje polisy turystycznej. Co więcej, Polacy mało wiedzą o leczeniu za granicą, czy kosztach i zasadach ratownictwa. Co grozi turyście, który wyjechał na wakacje bez ubezpieczenia?

Wyjeżdżając na wakacje, widzisz same pozytywy. To dobrze, w końcu urlop to czas odpoczynku. Nie ignoruj jednak kwestii swojego bezpieczeństwa, zarówno pod kątem zdrowotnym jak i finansowym. Problemy na wakacjach mogą kosztować Cię dużo nerwów i pieniędzy.
 

Ubezpieczenie za granicę dla Ciebie - sprawdź

 

 

Ich spotkało nieszczęście na wakacjach

 

Złamana noga na Majorce


Pewna kobieta nie będzie dobrze wspominać wakacji na Majorce. Niefortunnie stanęła na nierównej powierzchni i złamała kość w nodze. Konieczna okazała się stabilizacja całej kończyny oraz transport w pozycji leżącej. Kobieta nie chciała zostać na Majorce tylko wrócić do kraju (zresztą nie znała zbyt dobrze języka, aby dogadać się z lekarzami). Niestety żaden samolot wylatujący z Majorki nie mógł przetransportować poszkodowanej w pozycji leżącej. Na szczęście kobieta kupiła polisę turystyczną. Ubezpieczyciel zorganizował rejs promem do Barcelony, a stamtąd lot odpowiednio dostosowanym samolotem do Polski. Transport do Polski kosztował 22 tys. zł. Gdyby nie polisa turystyczna, kobieta musiałaby opłacić rachunek sama.
 

Pechowiec w górach


Młody 19-letni chłopak wybrał się w Tatry. Bez ubezpieczenia, bo przecież NFZ i służby ratownicze w najgorszym wypadku mu pomogą. Tymczasem turysta miał pecha, bo spadł z Rysów... na słowacką stronę. Akcja słowackich służb ratowniczych trwała 19 godzin. A kto zapłaci rachunek o wysokości 15 tys. euro za wysiłek ratowników za polską granicą? Nieszczęsny nastolatek. Ciekawe skąd weźmie ponad 60 tys. zł na pokrycie akcji ratowniczej.
 

Złowrogi Wietnam


Dwie panie wybrały się w podróż do Wietnamu. Miało być egzotycznie i nietuzinkowo. Wyszły... same problemy. W czasie podróży lokalnym autobusem, doszło do wypadku z samochodem. Kobiety zostały ranne i wymagały hospitalizacji. Panie nie znały języka, poza tym jakość usług medycznych w Wietnamie pozostawia wiele do życzenia. Prognoza pogody wskazywała na zbliżający się tajfun. Turystki na szczęście wykupiły polisę turystyczną i szczęśliwie wróciły zorganizowanym lotem do Polski, gdzie zostały przyjęte do szpitala i leczone przez polskojęzycznych lekarzy. Organizacją i kosztami transportu o wysokości 10 tys. zł zajął się ubezpieczyciel.
 

Udar w Egipcie


Wakacje all inclusive. Basen nad hotelem. I... udar. Pewien turysta dostał udaru w trakcie wakacji. Pomimo starań lekarzy, mężczyzny nie udało się uratować. Nie był to koniec rodzinnej tragedii. Za pobyt w szpitalu, zabiegi medyczne oraz transport ciała do kraju, rodzina otrzymała rachunek o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna nie był należycie ubezpieczony, chorował przewlekle i nie pomyślał o adekwatnej ochronie w razie choroby. Gdyby turysta miał dobre ubezpieczenie turystyczne chroniące go także przed powikłaniami chorób przewlekłych, rodzina nie miałaby finansowego problemu.
 

  

 

Nie ignoruj tematu ubezpieczenia przed wyjazdem na zagraniczny urlop:
  1. Poznaj podstawowe fakty o opiece medycznej w kraju, do którego się wybierasz.
  2. Jeżeli to państwo europejskie należące do UE, sprawdź na jaką bezpłatną pomoc w podstawowym zakresie możesz liczyć (np. na stronie NFZ).
  3. Przemyśl jaka ochrona ubezpieczeniowa Ci się przyda, jak będziesz spędzać czas na urlopie np. aktywnie uprawiać sport.
  4. W razie pytań porozmawiaj z doradcą ubezpieczeniowym, który rozwieje twoje wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania.
  5. Porównaj oferty i wybierz najlepszą ochronę dla siebie.
  6. Przed zakupem zapoznaj się warunkami umowy z ubezpieczycielem. Zwróć uwagę na definicje, zakres ochrony, limity w sumach ubezpieczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa zostanie zwolniona za wzięcie odpowiedzialności i wypłatę świadczenia.

  
Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2019     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź