Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Turysto, sprawdź co Ci grozi, jeśli nie kupisz ubezpieczenia turystycznego

Data dodania: 2014-07-11
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Nie na darmo mamy przysłowie: Mądry Polak po szkodzie. Według przeprowadzonego niedawno badania na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Europa, prawie połowa turystów wyjeżdżających na zagraniczne wakacje nie kupuje polisy turystycznej. Co więcej, Polacy mało wiedzą o leczeniu za granicą, czy kosztach i zasadach ratownictwa. Co grozi turyście, który wyjechał na wakacje bez ubezpieczenia?

Wyjeżdżając na wakacje, widzisz same pozytywy. To dobrze, w końcu urlop to czas odpoczynku. Nie ignoruj jednak kwestii swojego bezpieczeństwa, zarówno pod kątem zdrowotnym jak i finansowym. Problemy na wakacjach mogą kosztować Cię dużo nerwów i pieniędzy.
 

Ubezpieczenie za granicę dla Ciebie - sprawdź

 

 

Ich spotkało nieszczęście na wakacjach

 

Złamana noga na Majorce


Pewna kobieta nie będzie dobrze wspominać wakacji na Majorce. Niefortunnie stanęła na nierównej powierzchni i złamała kość w nodze. Konieczna okazała się stabilizacja całej kończyny oraz transport w pozycji leżącej. Kobieta nie chciała zostać na Majorce tylko wrócić do kraju (zresztą nie znała zbyt dobrze języka, aby dogadać się z lekarzami). Niestety żaden samolot wylatujący z Majorki nie mógł przetransportować poszkodowanej w pozycji leżącej. Na szczęście kobieta kupiła polisę turystyczną. Ubezpieczyciel zorganizował rejs promem do Barcelony, a stamtąd lot odpowiednio dostosowanym samolotem do Polski. Transport do Polski kosztował 22 tys. zł. Gdyby nie polisa turystyczna, kobieta musiałaby opłacić rachunek sama.
 

Pechowiec w górach


Młody 19-letni chłopak wybrał się w Tatry. Bez ubezpieczenia, bo przecież NFZ i służby ratownicze w najgorszym wypadku mu pomogą. Tymczasem turysta miał pecha, bo spadł z Rysów... na słowacką stronę. Akcja słowackich służb ratowniczych trwała 19 godzin. A kto zapłaci rachunek o wysokości 15 tys. euro za wysiłek ratowników za polską granicą? Nieszczęsny nastolatek. Ciekawe skąd weźmie ponad 60 tys. zł na pokrycie akcji ratowniczej.
 

Złowrogi Wietnam


Dwie panie wybrały się w podróż do Wietnamu. Miało być egzotycznie i nietuzinkowo. Wyszły... same problemy. W czasie podróży lokalnym autobusem, doszło do wypadku z samochodem. Kobiety zostały ranne i wymagały hospitalizacji. Panie nie znały języka, poza tym jakość usług medycznych w Wietnamie pozostawia wiele do życzenia. Prognoza pogody wskazywała na zbliżający się tajfun. Turystki na szczęście wykupiły polisę turystyczną i szczęśliwie wróciły zorganizowanym lotem do Polski, gdzie zostały przyjęte do szpitala i leczone przez polskojęzycznych lekarzy. Organizacją i kosztami transportu o wysokości 10 tys. zł zajął się ubezpieczyciel.
 

Udar w Egipcie


Wakacje all inclusive. Basen nad hotelem. I... udar. Pewien turysta dostał udaru w trakcie wakacji. Pomimo starań lekarzy, mężczyzny nie udało się uratować. Nie był to koniec rodzinnej tragedii. Za pobyt w szpitalu, zabiegi medyczne oraz transport ciała do kraju, rodzina otrzymała rachunek o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna nie był należycie ubezpieczony, chorował przewlekle i nie pomyślał o adekwatnej ochronie w razie choroby. Gdyby turysta miał dobre ubezpieczenie turystyczne chroniące go także przed powikłaniami chorób przewlekłych, rodzina nie miałaby finansowego problemu.
 

  

 

Nie ignoruj tematu ubezpieczenia przed wyjazdem na zagraniczny urlop:
  1. Poznaj podstawowe fakty o opiece medycznej w kraju, do którego się wybierasz.
  2. Jeżeli to państwo europejskie należące do UE, sprawdź na jaką bezpłatną pomoc w podstawowym zakresie możesz liczyć (np. na stronie NFZ).
  3. Przemyśl jaka ochrona ubezpieczeniowa Ci się przyda, jak będziesz spędzać czas na urlopie np. aktywnie uprawiać sport.
  4. W razie pytań porozmawiaj z doradcą ubezpieczeniowym, który rozwieje twoje wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania.
  5. Porównaj oferty i wybierz najlepszą ochronę dla siebie.
  6. Przed zakupem zapoznaj się warunkami umowy z ubezpieczycielem. Zwróć uwagę na definicje, zakres ochrony, limity w sumach ubezpieczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa zostanie zwolniona za wzięcie odpowiedzialności i wypłatę świadczenia.

  
Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2019     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź