Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NNW, OC,
Ubezp. sprzętu sportowego
Assistance i ubezp. bagażu
Polisa w 5 minut!

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie na zimowy wyjazd - o czym pamiętać przed egzotyczną podróżą?

Data dodania: 2016-11-04
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Większość z nas już dawno zdążyła zapomnieć o letnich miesiącach i zaczyna tęsknić za przyjemnym ciepłem wakacyjnych dni. Na szczęście nawet w trakcie chłodniejszych miesięcy możliwe jest powrócenie do beztroskiego odpoczynku na plaży. Zagraniczne wyjazdy w trakcie zimy są coraz bardziej popularne i co najważniejsze przystępne dla sporej grupy społeczeństwa. Aby jednak nie narażać się na zbyt wysokie koszty, warto pomyśleć wcześniej o odpowiednim ubezpieczeniu.

ubezpieczenie na zimowy wyjazd do egzotycznych krajów

źródło: pixabay.com


W zależności od docelowego miejsca wyjazdu możemy być narażeni na różnego typy ryzyka. Zaczynając od dolegliwości gastrologicznych wywołanych nieprzystosowaniem do klimatu oraz lokalnej żywności, poprzez ryzyko wypadków w trakcie uprawiania ryzykownych sportów nad oceanem, kończąc na zagrożeniach związanych z zamachami terrorystycznymi. Ważne, aby przed wyjazdem wybrać odpowiedni rodzaj ochrony, dostosowany do specyfiki naszej podróży.

Zanim wyjedziesz ubezpiecz się na wypadek rezygnacji


Pierwszym krokiem, który ma na celu zapewnienie ochrony na czas wyjazdu, a właściwie jeszcze przed rozpoczęciem podróży, jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Dotyczy ono w szczególności zorganizowanych wyjazdów, które najczęściej kupujemy za pośrednictwem biur podróży. Jest ono przydatne, gdy wycieczkę kupujemy z dużym wyprzedzeniem i istnieje ryzyko, że z niezależnych od nas przyczyn, będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu.

Należy pamiętać, że ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, noclegów czy udziału w imprezie turystycznej musimy zakupić w określonym przez towarzystwo terminie. Zazwyczaj jest to kilka dni (maksymalnie 7) od daty zawarcia umowy z przewoźnikiem, obiektem hotelowym czy biurem podróży. Obecnie istnieje produkt oferowany przez TU Europa, który dopuszcza zakup w dowolnym terminie, o ile od daty zakupu do dnia rozpoczęcia podróży pozostało więcej niż 60 dni.

Kup ubezpieczenie za granicę


Polisa turystyczna – ochrona na czas trwania podróży


Przed samym wyjazdem (najpóźniej dzień przed) powinniśmy zdecydować się na zakup ubezpieczenia podróżnego. Najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie kilku ofert już kilka dni wcześniej. Możliwe jest to dzięki porównywarce ubezpieczeń, w której podajemy wszystkie dane niezbędne do określenia ceny polisy, która  będzie odpowiednia dla naszego wyjazdu.

Ubezpieczenie na wyjazd zapewnia przede wszystkim pokrycie kosztów leczenia związanych z nagłym zachorowaniem bądź nieszczęśliwym wypadkiem. Dodatkowo warto przemyśleć zasadność wyboru pozostałych ryzyk związanych m.in. z następstwami nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialnością cywilną, ubezpieczeniem bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego. Dzięki porównywarce możemy znaleźć polisę najbardziej odpowiadającą naszym wymaganiom, zarówno pod kątem finansowym jak i uwzględniając zakres ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie na wyjazd w egzotyczną podróż?


Wyjeżdżając do egzotycznych krajów z pewnością będziemy zastanawiać się, czy konieczne jest jakieś specjalne ubezpieczenie. Zasadniczo nie istnieją polisy do docelowych państw, aczkolwiek możemy rozszerzać uniwersalną polisę o ryzyka, na które będziemy szczególnie narażeni w danym miejscu. Na co zwrócić uwagę?
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – może okazać się bardzo przydatne jeżeli mamy zamiar uprawiać sporty zwiększonego ryzyka, np. nurkować wśród raf koralowych niespotykanych w naszym klimacie, trenować sztuki walki w azjatyckich krajach czy wspinać się na Himalaje.
  • Wysoka suma kosztów leczenia i transportu medycznego – znajdując się w obcym klimacie i kosztując nieznanych nam potraw bardzo często dochodzi do zatruć pokarmowych, kiedy to musimy skorzystać z lokalnej pomocy medycznej. Możliwe, że w pobliżu naszego zakwaterowania nie znajdzie się żaden punkt i konieczny będzie transport medyczny do najbliższego szpitala. Koszty takich usług lub jeszcze kosztowniejszego transportu medycznego do kraju zamieszkania, z pewnością nie będą niskimi kwotami. Towarzystwo może pokryć powyższe rachunki, jednak musimy pamiętać, że zrobi to jedynie do sumy ubezpieczenia, dlatego tak ważne jest na jaką kwotę będzie opiewać.
  • Dodatkowe rozszerzenia ubezpieczenia – w ramach ubezpieczenia turystycznego możliwe jest dokupienie dodatkowych rozszerzeń, które będą dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Przykładowo w ubezpieczeniu Warta Travel Plus możliwe jest rozszerzenia ryzyka o następstwa nieszczęśliwych wypadków w wyniku chorób tropikalnych. Część towarzystw umożliwia również objęcie ochroną na wypadek aktów terroru i działań wojennych. Mając natomiast zamiar uprawiać sporty o zwiększonym ryzyku, wybierzmy tę opcję przy zakupie polisy. Obecnie każdy z ubezpieczycieli umożliwia objęcie ochroną ubezpieczonego w trakcie amatorskiego uprawiania sportów, sportów zwiększonego ryzyka lub sportów ekstremalnych.

Porównaj polisy na zimowy wyjazd


Przed wyjazdem do kraju docelowego, sprawdźmy jakie ryzyka mogą nas dotyczyć i wybierzmy najlepiej dostosowaną polisę na wyjazd. Każda podróż może być obarczona innym ryzykiem i to, jakie ubezpieczenie jest najlepsze na wyjazd, będzie zawsze naszą indywidualną kwestią. Ochrona ubezpieczeniowa nie tylko zapewni niezbędną pomoc finansową w niespodziewanych sytuacjach, ale również będzie sposobem na spokojny wyjazd bez głowy pełnej trosk o to, co może się wydarzyć.

Julietta Pawlak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2019     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź