Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

Polisa dla seniora

Dla osób powyżej 65 r. ż.
Atrakcyjne pakiety do wyboru
Brak zwyżki za wiek!
Rozszerzenie o choroby przewlekłe
Bez zwyżki za wiek

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Wysokie góry, daleka podróż – jakie ubezpieczenie to obejmie?

Data dodania: 2016-08-31
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Łukasz Supergan to podróżnik, który woli o sobie mówić jako o człowieku, który spełnia swoje marzenia, nie dbając czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Za sobą ma niejedną niebezpieczną podróż, podczas których nie przypuszczał wystąpienia wypadku, jednak nie lekceważył jego możliwości. W ostatnim czasie podróżował wraz z ubezpieczeniem turystycznym Gothaer „W podróży”. Co o nim mówi sam bohater?
podróż do Islandii z ubezpieczeniem

źródło: pixabay.com
 

Kup ubezpieczenie na wyjazd


Każda firma ubezpieczeniowa zaoferuje nam polisę w podróż. Oferty będą różnić się jednak wieloma szczegółami.
  1. Pierwszym i moim zdaniem najważniejszym są koszty leczenia. To zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy euro. Sumę tą może narzucić nam ubezpieczyciel lub ustalamy ją sami. Zdecydowanie polecam to pierwsze. Czemu? Bo po zrobieniu rozeznania na temat kosztów leczenia w danym miejscu wolę sam ustalić kwotę. W Europie koszt leczenia na poziomie 50 000 – 100 000 euro będzie niemal na pewno wystarczający. Na innym kontynencie (jak Ameryka Północna) warto pomnożyć ją dwu- lub nawet trzykrotnie.
  2. Drugim czynnikiem, który biorę pod uwagę są aktywności, jakie mogę wykonywać. Czy ubezpieczanie obejmie sporty ekstremalne? To, co robię w górach i podczas podróży – wejścia na wysokie szczyty, wspinaczka czy marsz przez pustynię – jest traktowane jako działania wysokiego ryzyka. Polisa, na którą się decyduję, musi je obejmować.
  3. Po trzecie – nawet jeśli ubezpieczenie obejmuje sporty ekstremalne, to czy obejmuje je wszystkie? Podczas moich dawnych alpejskich wspinaczek korzystałem z górskiego ubezpieczenia OEAV, popularnego wśród alpinistów i działającego na prawie całym świecie. Jeśli jednak w podróży próbujemy różnych sportów i aktywności, nie tylko górskich, ma ono bardzo istotne ograniczenie. Obejmuje sporty głównie górskie: speleologia, wędrówki piesze, wspinaczkę, narciarstwo  i snowboard, spływy kajakowe, kanioning oraz wyprawy na rowerach górskich/trekkingowych. Nie obejmuje np. żadnego ze sportów powietrznych i większości wodnych. Co więc, gdy podczas Twojej podróży zechcesz zrobić kurs nurkowy, skoczyć ze spadochronem lub na bungee, polecieć balonem lub na paralotni? Niestety, OEAV, pomyślane jako ubezpieczenie górskie tych aktywności nie obejmuje. Nie podlegają jej również wypadki samochodowe bądź powstałe w pracy.
  4. Nawet jeśli ubezpieczenie obejmuje sporty wysokiego ryzyka, warto dokładnie sprawdzić jakie zabiegi pokrywa. Będąc nurkiem sprawdź np. czy polisa pokryje koszty leczenia w komorze dekompresyjnej.
  5. Po czwarte – czy obejmuje koszty akcji ratunkowej? Dla mnie to kluczowe pytanie. Nastawienie złamanej nogi w słowackim czy szwajcarskim szpitalu nie musi być drogie, ale cena poszukiwań przez śmigłowiec będzie na pewno. 10 000 – 15 000 euro to sensowna kwota, jako warto się ubezpieczyć na wypadek samej tylko akcji. Niestety, wiele popularnych ubezpieczeń podróżnych oferuje koszty ratownictwa na poziomie 5 00 euro – to niestety za mało.
  6. Po piąte – czy obejmuje choroby tropikalne? To interesujący kruczek: niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zrzekają się odpowiedzialności za leczenie malarii, dengi czy żółtej febry. W idealnym przypadku ubezpieczenie powinno pokrywać koszty ich leczenia, także po powrocie do Polski.
  7. Po piąte – czy obejmuje choroby tropikalne? To interesujący kruczek: niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zrzekają się odpowiedzialności za leczenie malarii, dengi czy żółtej febry. W idealnym przypadku ubezpieczenie powinno pokrywać koszty ich leczenia, także po powrocie do Polski.

Ubezpieczenie „W Podróży”

Jak ubezpieczam się na dwa nadchodzące wyjazdy? Gdyby przydarzył mi się wypadek w Alpach, w akcję mogłyby zaangażować się służby francuskie lub włoskie. Moja polisa musiała pokrywać koszty akcji poszukiwawczej z użyciem helikoptera. Musiała tez pokrywać koszty leczenia, łącznie z wielodniowym pobytem w szpitalu i pokrycie ewentualnego transportu do Polski. Podobnie w przypadku wyjazdu na Islandię: akcja ratunkowa potencjalnie jest tam bezpłatna, jednak koszty jakie poniósłbym w miejscowym szpitalu – duże. W tym roku nie udaję się poza Europę, gdyby tak jednak było, zwróciłbym uwagę czy polisa pokryje choroby tropikalne i sporty wodne (z naciskiem na nurkowanie).

Szukając dla siebie właściwego wariantu, brałem pod uwagę te wszystkie czynniki. Po rozważeniu możliwych scenariuszy zwróciłem uwagę na jedno z nich – ubezpieczenie „W Podróży” firmy Gothaer. Ci z Was, którzy podróżują po świecie, mogą znać je dzięki karcie „Planeta Młodych”, której obsługę zapewnia właśnie ta firma. Wykupienie takiej karty nie było dla mnie wystarczające (limit 5 000 euro kosztów ratownictwa). „W Podróży” zapewnia jednak wszystko to, czego potrzebuję podczas górskiej czy pustynnej wyprawy oraz sporo świadczeń, które mógłbym wykorzystać np. w tropikach:
  • koszty leczenia na poziomie 100 000 euro (ustalone indywidualnie z ubezpieczycielem) w tym 6 000 euro kosztów poszukiwań i akcji ratunkowej,
  • dodatkowych 10 000 euro kosztów ratownictwa – łącznie jest to więc 16 000 euro przeznaczonych na ewentualny przymusowy lot śmigłowcem w asyście ratowników,
  • uwzględnia chyba wszystkie możliwe sporty wysokiego ryzyka: górskie, wodne, podwodne i powietrzne,
  • obejmuje choroby tropikalne (choć w tym roku raczej mi nie grożą) i potencjalną utratę bagażu.
Po spotkaniu i ustaleniu niezbędnego minimum, jakie musi spełniać polisa, firma Gothaer zaproponowała mi ubezpieczenie tegorocznych wypraw: trawersu Mont Blanc i przejścia Islandii. Z dużą przyjemnością mogę więc napisać, że będzie ona moim partnerem oraz ubezpieczycielem podczas obydwu tych przygód.

Oblicz składkę ubezpieczenia


Znane powiedzenie mówi „ekspercie, uważaj, lawina nie wie, że jesteś ekspertem”. Ubezpieczenie jest jak apteczka pierwszej pomocy czy kurs lawinowy – to jedna z tych rzeczy, które zabieram, mając nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony ich użyć. – Tak kończy swoją wypowiedź Łukasz Supergan. Warto tak jak on nie lekceważyć niebezpieczeństw, które na nas czyhają w trakcie zagranicznych podróży. O bezpieczeństwo może zadbać towarzystwo Gothaer, które zapewnia ochronę zarówno w trakcie ekstremalnych wypraw, jak i spokojnych rodzinnych wyjazdów.

Źródło: http://www.lukaszsupergan.com/ubezpieczenie-w-podrozy-gorach/

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź