Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać?
Jeśli planujesz uprawiać:
Rafting, jazdę konną lub na rowerze
Nurkowanie z butlą, kajaki i inne
Ta polisa jest dla Ciebie!

Ciąża do 36 tygodnia

Jedyna taka oferta na rynku!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Opieka medyczna na całym świecie
Światowej sławy ubezpieczyciel
U nas 5% taniej

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

5 najczęstszych błędów przy zakupie polisy turystycznej

Data dodania: 2014-08-22
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Turyści są coraz bardziej świadomi potrzeby zakupu ubezpieczenia turystycznego przed wyjazdem na zagraniczne wakacje. Niestety, wielu z nich wciąż popełnia kilka fatalnych błędów przy zakupie polisy. Efekty? „Dziurawa” ochrona ubezpieczeniowa lub wielkie nieporozumienie. Sprawdź, jak tego uniknąć i prawidłowo zabezpieczyć zdrowie i finanse przed urlopem.

Osoby wyjeżdżające na zagraniczne wakacje często popełniają błędy przy zakupie ubezpieczenia turystycznego, co skutkuje późniejszymi pretensjami oraz nieporozumieniami z ubezpieczycielem. Oto 5 najczęstszych błędów, których unikanie zapewni Ci właściwe zabezpieczenie przed wyjazdem na urlop.
 

Błąd 1. Kupuję polisę turystyczną na kilka minut przed wyjazdem

 

Lubimy odkładać wszystko na ostatni moment, jednak taka strategia zwykle nie przynosi pozytywnych rezultatów. „Mam przecież jeszcze czas”. „Po co mi to ubezpieczenie?” „Najwyżej kupię wieczorem przed wyjazdem”. To prawda, że dzięki porównywarce ubezpieczeń turystycznych wakacyjną polisę możesz porównać i kupić w zaledwie kilka minut i to bez wychodzenia z domu. Pamiętaj jednak, że gdy zabrałeś się do zakupu ubezpieczenia w nocy na kilka godzin przed wyjazdem, to możesz pojechać na wakacje nieubezpieczony.

Płatność za dokonany zakup może zostać zaksięgowana następnego dnia, ale jeśli był to na przykład piątkowy wieczór, środki mogą zostać zaksięgowane dopiero w poniedziałek rano! Ubezpieczenie zostanie wygenerowane dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. Co więcej, wielu ubezpieczycieli zastrzega, że polisa turystyczna zacznie działać dopiero dzień po zakupie. W takim wypadku turysta, który liczył na ochronę od soboty rano może się przeliczyć, gdy jego ochrona zacznie działać dopiero od... wtorku rano!

 

Błąd 2. Warunki ubezpieczenia? Nie czytam!


Najgorszy błąd popełniany przy zawieraniu umów, nie tylko ubezpieczeniowych, to nieczytanie ich warunków! Zbyt wielu ludzi podpisuje umowy praktycznie „w ciemno”. Niezapoznanie się z podpisywanymi warunkami oznacza brak rzetelnej informacji i możliwe rozczarowania w kryzysowej sytuacji. Nim kupisz ubezpieczenie turystyczne zadaj sobie następujące pytania:

1. Czy znam wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela tj. sytuacje, gdy nie będzie on zobowiązany mi pomóc?
2. Co muszę zrobić, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, gdy zachoruję itd.?
3. Jak dobrze znam zakres ochrony polisy turystycznej?
4. Czy wiem jak wygląda procedura likwidacji szkody?

Jeżeli nie znasz odpowiedzi na którekolwiek z powyższych pytań, natychmiast zapoznaj się z warunkami umowy.

Błąd 3. Zwyżka za choroby przewlekłe czy uprawiane sporty. Po co mam przepłacać?


Chcesz mieć jak najtańszą składkę ubezpieczenia turystycznego, to naturalne. Czasem jednak z pewnego zakresu nie wolno rezygnować, bo całe ubezpieczenie okaże się niewiele warte. Poważnym błędem jest rezygnacja z zakupu niezbędnych zwyżek. Niewykupienie zwyżki oznacza brak ochrony ubezpieczeniowej.

1, Choroba przewlekła – jeśli chorujesz przewlekle, musisz mieć wykupioną zwyżkę. W przeciwnym razie, gdy na wakacjach nasilą się objawy choroby przewlekłej lub pojawią możliwe jej powikłania, ubezpieczyciel nie zapłaci za twoje leczenie i transport medyczny do kraju. Bo nie ubezpieczyłeś się na taką okazję! Choroba przewlekła jest klasycznym wyłączeniem odpowiedzialności w standardowej polisie turystycznej – dopiero wykupiona zwyżka gwarantuje pełną ochronę ubezpieczeniową.

2. Sporty na wakacjach – analogiczna sytuacja jak przy chorobach przewlekłych. Sporty podwyższonego ryzyka albo sporty ekstremalne oznaczają dla ubezpieczyciela większe ryzyko wystąpienia szkody w wyniku nieszczęśliwego wypadku w trakcie aktywnego wypoczynku. Brak zwyżki za uprawianie sportów może skutkować odmową wypłaty odszkodowania i opłacenia kosztów leczenia i transportu medycznego po nieszczęśliwym wypadku. Bo nie kupiłeś ochrony od takich zdarzeń!

Błąd 4. Wybieram najniższe sumy ubezpieczenia, bo chce mieć tanią składkę


Wybór najniższej sumy ubezpieczenia to przepłacanie za polisę. Dlaczego? Bo człowiek powinien albo kupić dobrą polisę, albo nie kupować żadnej. Wybrakowane ubezpieczenie niewiele Ci pomoże.

1. Niska suma ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance. Powiedzmy, że wyjeżdżasz do USA, które jest państwem przodującym w rankingach na najdroższy kraj pod kątem usług medycznych. Wybierasz sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance o wysokości 60 000 zł. Ignorujesz poradę, że w przypadku takiego kraju, powinieneś wybrać sumę ubezpieczenia kosztów leczenia nie mniejszą niż 200 000 zł. W amerykańskim szpitalu rachunki potrafią przyprawić o zawrót głowy. Czym to może się dla ciebie skończyć? Sporym rachunkiem, który przyjdzie ci dopłacić za leczenie, bo wybrana suma ubezpieczenia nie wystarczyła.

2. Niska suma ubezpieczenia w polisie NNW. Wykupiłeś polisę NNW w ramach polisy turystycznej, licząc, że w razie nieszczęśliwego wypadku, otrzymasz od ubezpieczyciela świadczenie, które wesprze cię finansowo w leczeniu i rehabilitacji po niefortunnym zdarzeniu. Którą kwotę odszkodowania byś wolał: 300 zł czy 3000 zł? Odpowiedź jest oczywista. Jednak aby otrzymać wyższą kwotę świadczenia, musisz kupić NNW z wysoką sumą ubezpieczenia. Wysokość świadczeń nie bierze się znikąd! Im niższa suma ubezpieczenia, tym niższe świadczenie.

Błąd 5. Nieprzyjemna przygoda na wakacjach? Kupię sobie polisę, może zadziała wstecz


Niektórzy turyści próbują kombinować. Przed wyjazdem na wakacje ubezpieczenie turystyczne wydawało się im fanaberią, ale gdy na miejscu spotkała ich nieprzyjemna przygoda, nagle poczuli chęć zakupu polisy z nadzieją na odszkodowanie. Nic bardziej mylnego. Co prawda możesz kupić ubezpieczenie gdy już przebywasz za granicą, ale musisz się wtedy liczyć z kilkudniową karencją.

Karencja oznacza czas tuż po zakupie polisy, gdy ubezpieczyciela nie obowiązuje jeszcze odpowiedzialność za skutki możliwych szkód i nieszczęśliwych wypadków z twoim udziałem. Zatem jeśli zdecydujesz się kupić polisę będąc już na wakacjach, to może cię obowiązywać nawet siedmiodniowy okres karencji! Karencja ma chronić firmę ubezpieczeniową od klientów próbujących wyłudzić odszkodowanie po zdarzeniu, do którego doszło jeszcze przed zakupem polisy turystycznej.

Wybierz świadomie polisę na podróż


Nie popełniaj powyższych błędów! Po pierwsze, unikniesz wielu niemiłych niespodzianek. Po drugie, będziesz czuł się pewniej i mniej stresował w trakcie procedury likwidacji szkody. Jeżeli w momencie zakupu cokolwiek wydaje ci się niejasne – poproś doradcę lub konsultanta z towarzystwa ubezpieczeniowego o wyjaśnienie. Wiedz co kupujesz, a na pewno oszczędzisz sobie kłopotów. 

Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź