Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać?
Jeśli planujesz uprawiać:
Rafting, jazdę konną lub na rowerze
Nurkowanie z butlą, kajaki i inne
Ta polisa jest dla Ciebie!

Ciąża do 36 tygodnia

Jedyna taka oferta na rynku!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Opieka medyczna na całym świecie
Światowej sławy ubezpieczyciel
U nas 5% taniej

Zamieszki, ataki terrorystyczne

Wyjeżdżasz do Egiptu? Czy wiesz, że
standardowa polisa wyklucza wypłatę
odszkodowania w takiej sytuacji?
Wybierz polisę,która ochroni Ciebie
i Twoją rodzinę!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

5 wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela w polisach turystycznych, które warto znać

Data dodania: 2014-09-05
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Kupujesz kompleksowe ubezpieczenie turystyczne i myślisz, że będzie Cię chronić w każdej sytuacji? Niekoniecznie. Nawet najdroższa polisa z zakresem ochrony typu all risk będzie zawierała listę wyłączeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności za skutki wynikłych zdarzeń, a więc nie pokryje kosztów leczenia, kosztów transportu medycznego lub szkód poczynionych przez ubezpieczonego. Poznaj 5 najważniejszych wyłączeń odpowiedzialności.

Niektórzy klienci przed zakupem polisy ubezpieczeniowej pytają nie o to, jaki zakres ochrony ono zawiera, ale czego nie zawiera. To całkiem dobry pomysł. Nie warto kupować kota w worku, a później mieć żal do ubezpieczyciela, bo „wydałem tyle kasy, a polisa nic mi ostatecznie nie dała”. Poniżej prezentujemy 5 najważniejszych wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, które musisz znać jeszcze przed kupieniem ubezpieczenia turystycznego.

1. Wypadki po spożyciu alkoholu


Piłeś, a potem miałeś nieszczęśliwy wypadek np. w trakcie uprawiania sportu na wakacjach? Ubezpieczyciel nie pokryje kosztów twojego leczenia ani nie wypłaci świadczenia z polisy NNW. Dlaczego? Jeśli ubezpieczony w chwili wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu i miało to bezpośredni wpływ na zaistniałe zdarzenie, taka sytuacja stanowi standardowe wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela. Analogicznie będzie w przypadku, gdy ubezpieczony znajdował się pod wpływem narkotyków w momencie feralnego zdarzenia.

2. Przeciwwskazania medyczne do wyjazdu


Kilka tygodni temu przeszedłeś poważny zabieg i spędziłeś sporo czasu w szpitalu. Mimo to czujesz się dobrze oraz intensywnie myślisz o wypoczynku gdzieś pod palmami. W końcu nie zamierzasz się wysilać, dlatego sądzisz, że to całkiem bezpieczne. Twój lekarz jest jednak innego zdania. Niepomny jego ostrzeżeń, wykupujesz wycieczkę last minute i lecisz do ciepłych krajów na wakacje.

 Zmęczenie związane z podróżą, zmiana klimatu, upał. Źle się czujesz. Potem jest coraz gorzej. Ujawniają się powikłania pooperacyjne, a ty znów trafiasz do szpitala. Tyle, że tym razem masz duży problem, bo ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia twojej choroby na wakacjach. Jeżeli istniały przeciwwskazania zdrowotne do odbycia wyjazdu, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wzięcia odpowiedzialności za zdarzenia zaistniałe w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej.

3. Zaburzenia psychiczne


Cierpisz na depresję, nerwicę lub inne zaburzenie psychiczne? Ubezpieczyciele na liście wyłączeń odpowiedzialności standardowo umieszczają sytuacje, które wiązały się z zaburzeniem psychicznym na które cierpi ubezpieczony. Klasycznym przypadkiem jest próba samobójcza. Ubezpieczyciele nie pokryją kosztów leczenia ani transportu medycznego do Polski, jeżeli turysta w trakcie wakacji próbował popełnić samobójstwo lub dokonać samookaleczenia.

Polisa turystyczna na wakacyjny wyjazd za granicę


4. Choroby przewlekłe


Jeśli chorujesz na jakąkolwiek chorobę przewlekłą (przez co ubezpieczyciele rozumieją zdiagnozowaną chorobę, w związku z którą bierzesz leki), to przy zakupie polisy turystycznej koniecznością będzie zakup zwyżki za choroby przewlekłe. Jeżeli w trakcie wakacji dojdzie do zaostrzenia lub powikłań związanych z chorobą przewlekłą, a ty nie wykupiłeś zwyżki, twoja polisa turystyczna okaże się bezużyteczna. Ubezpieczyciel traktuje ryzyko związane z chorobą przewlekłą jako standardowe wyłączenie odpowiedzialności i w takiej sytuacji nie pokryje kosztów leczenia ani transportu medycznego do Polski.

5. Sporty ekstremalne i nie tylko


Na liście standardowych wyłączeń odpowiedzialności znajdziesz również ryzyko związane z uprawianiem sportów podwyższonego ryzyka, sportów ekstremalnych, a także sportów uprawianych zawodowo. W momencie, gdy planujesz aktywny wypoczynek w trakcie zagranicznego urlopu, musisz dokupić zwyżkę za uprawianie tego rodzaju aktywności. Zwyżka za uprawianie sportu w czasie zawodów lub innych imprez sportowych może sięgać 200 proc. podstawowej składki ubezpieczeniowej, a uprawianie sportów ekstremalnych to nawet 300 proc. zwyżki. Nie warto jednak z niej rezygnować, bo w innym wypadku ubezpieczenie w ogóle nie zadziała!

Powyższe pięć wyłączeń to tylko kilka przykładów sytuacji, w których ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany do pokrycia kosztów leczenia, transportu czy innych wydatków związanych z chorobą lub wypadkiem na wakacjach. Każda firma ubezpieczeniowa może zaproponować własną listę wyłączeń np. jeden ubezpieczyciel w ogóle odmówi pokrycia kosztów leczenia ubezpieczonego, który doznał obrażeń na skutek aktu terrorystycznego, wojny lub zamieszek, podczas gdy inny może je ubezpieczyć pod warunkiem wykupienia odpowiedniej zwyżki.

Kup polisę


Dlatego obowiązkiem turysty jest zapoznanie się z listą wyłączeń jeszcze przed zakupem ubezpieczenia turystycznego. Nie lekceważ tego! „Dziurawa” ochrona to marne zabezpieczenie. Kup z głową, a na pewno nie będziesz źle wspominał współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. 


Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź