Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Chorujesz przewlekle? Przeczytaj, zanim pojedziesz na zagraniczne wakacje!

Data dodania: 2014-07-18
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Chorujesz przewlekle? Niedawno przeszedłeś operację? Masz prawo do wakacyjnego odpoczynku pod warunkiem, że nie istnieją przeciwwskazania lekarskie do odbycia takiej podróży. Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed zakupem ubezpieczenia turystycznego na zagraniczne wakacje.

Osoba przewlekle chora lub będąca po poważnym zabiegu może wyjechać na urlop pod warunkiem, że nie istnieją żadne przeciwwskazanie lekarskie do odbycia takiej wycieczki. Jadąc wbrew zaleceniom lekarza, nie tylko ryzykujesz zdrowie albo nawet życie, ale też narażasz się na wysokie koszty. Żadne ubezpieczenie turystyczne nie ochroni Cię, jeśli okaże się, że poleciałeś na wakacje pomimo negatywnej opinii lekarza.

Ubezpieczenie a powikłania pooperacyjne i hospitalizacja

Jakiś czas temu przeszedłeś poważną operację? W warunkach umowy ubezpieczeniowej znajdziesz standardowy zapis dotyczący ubezpieczenia osób, które w niedalekiej przeszłości przeszły poważny zabieg i były w szpitalu. Ubezpieczyciel „odmówi pokrycia kosztów leczenia, transportu medycznego i innych usług, jeśli istniały przeciwwskazania lekarskie do wyjazdu oraz w przypadku chorób, które wiązały się z odbytą hospitalizacją w przeciągu 12 miesięcy przed zawarciem umowy”.

Zapis ten oznacza, że gdy w niedługim czasie po poważnym zabiegu wyjedziesz na wakacje i dojdzie do powikłań pooperacyjnych np. otworzy się rana pooperacyjna, sam zostaniesz obarczony kosztami leczenia. Ochrona ubezpieczeniowa będzie cię chronić jedynie od zdarzeń niezwiązanych z przebytą operacją i hospitalizacją.

Choroba przewlekła na wakacjach – potrzebujesz odpowiedniej ochrony!

Standardowa polisa ubezpieczeniowa w najbardziej podstawowym zakresie ochrony okaże się bezużyteczna, jeśli w czasie wakacji dojdzie do zaostrzenia objawów, powikłań lub nawrotu choroby przewlekłej, a ty nie wykupiłeś polisy z uwzględnioną zwyżką za ryzyko choroby przewlekłej. Choroba przewlekła stanowi wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli nie jest on zobowiązany w takiej sytuacji do pokrycia kosztów leczenia i innych wydatków związanych z chorobą.

 

  

 

Taką ochronę zapewnia dopiero zakup dodatkowej zwyżki w ramach polisy turystycznej. Oczywiście, wśród ubezpieczycieli zdarzają się wyjątki. AVIVA już w standardowej polisie gwarantuje przeznaczenie 10 proc. sumy ubezpieczenia kosztów leczenia na pokrycie ewentualnych rachunków związanych z następstwami choroby przewlekłej. Turyści ubezpieczający się tym towarzystwie mają zagwarantowaną podstawową ochronę niejako w „standardzie”.

Jeżeli jednak wiesz, że jesteś przewlekle chory, bezwzględnie powinieneś zadbać o dostosowanie polisy do twoich potrzeb. Zwyżka za choroby przewlekłe jest wysoka, bo wynosi zazwyczaj 300 proc. To dużo, ale zdrowie jest najważniejsze. Jeśli zlekceważysz problem i nie kupisz odpowiedniej ochrony, możesz tego gorzko żałować, gdy przyjdzie ci samemu pokryć rachunek na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych (poznaj historię mężczyzny, który dostał wylewu do wakacjach w Egipcie: Śmierć w Egipcie).
 

Dla kogo zwyżka czyli co rozumiemy przez chorobę przewlekłą?

Towarzystwa ubezpieczeniowe definiują chorobę przewlekłą jako stan „stan chorobowy, charakteryzujący się powolnym rozwojem oraz długotrwałym przebiegiem. Lista chorób przewlekłych jest dłuższa niż się to wielu osobom wydaje. Są to:

 • nowotwory,
 • choroby układu krążenia,
 • silne alergie,
 • choroby wieńcowe,
 • stwardnienie rozsiane,
 • astmę,
 • epilepsję,
 • nadciśnienie,
 • cukrzycę,
 • niedoczynność tarczycy,
 • przewlekłe owrzodzenia,
 • przewlekłe choroby układu oddechowego i pokarmowego,
 • chorobę Alzheimera,
 • zespół Parkinsona,
 • osteoporozę,
 • inne choroby spełniające kryteria choroby przewlekłej.

Kup ubezpieczenie turystyczne


Nie kupuj kota w worku, byle tanio! Dobierz właściwy zakres ochrony, który na pewno będzie cię chronił od różnych niefortunnych wydarzeń w trakcie urlopu. Oferty ubezpieczeń turystycznych proponujących także ochronę od ryzyka związanego z chorobami przewlekłymi, porównasz w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Wybierz z głową odpowiednie ubezpieczenie!

Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź