Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne dla osób chorujących przewlekle

Data dodania: 2015-04-03
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Podróżowanie dostarcza przyjemności i niezapomnianych przeżyć, a możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na taką dowolność. Poszkodowani są tu ci, którzy cierpią na różnego rodzaju choroby. Takie dłużej utrzymujące się stany uważane są za choroby przewlekłe. Ze względu na ich specyficzny charakter i przedłużający się czas trwania, osoby chore wymagają szczególnej opieki. Objawy takich chorób przy niewłaściwym trybie życia mogą ulec zaostrzeniu. Chorzy nie powinni być jednak pozbawieni przyjemności podróżowania i poznawania świata, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą ich kłopotom zdrowotnym na przeciw i oferują szczególną ochronę związaną właśnie z pogorszeniem stanu przewlekle chorych.

 

Można by zapytać, po co nam takie rozszerzenie skoro nasza polisa turystyczna zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia. Trzeba jednak wiedzieć, że ochrona ta działa jedynie w przypadkach nagłego zachorowania już podczas wyjazdu. Aby zabezpieczyć się przed kosztami leczenia chorób, zapoczątkowanych wcześniej i trwających dłużej niż przeciętnie. Turyści cierpiący na te schorzenia są bowiem bardziej narażeni na pogorszenie ich stanu zdrowia w niektórych warunkach klimatycznych lub podczas niektórych form aktywności. Ryzyko takiego zachorowania na urlopie jest więc większe, a tym samym większe jest ryzyko wypłacenia odszkodowania. Z tego względu towarzystwa ubezpieczeniowe podnoszą składkę o około 300% za dodatkowe ubezpieczenie dla przewlekle chorych.
 

Pamiętaj o ubezpieczeniu


Jakie stany i dolegliwości uznawane są za choroby przewlekłe i tym samym wymagające wykupienia dodatkowej ochrony?

 

Ubezpieczyciele wymieniają tu zwykle: cukrzycę, silną alergię, nowotwory, niedoczynność tarczycy, stwardnienie rozsiane, przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby wieńcowe, epilepsję, nadciśnienie, choroby układu krążenia oraz przewlekłe owrzodzenia.


W praktyce...

Przeanalizujmy następującą sytuację. Pani Stefania, która jest już na emeryturze wykupiła wycieczkę do Egiptu, aby spełnić swoje życiowe marzenie i zobaczyć piramidy. Choruje ona jednak na nadciśnienie. Wysokie temperatury, jakie panują w tym kraju mogą niekorzystnie wpłynąć na jej stan zdrowia. Dlatego też pani Stefania nie poprzestała na oferowanym przez biuro podróży ubezpieczeniu turystycznym i dokupiła własne, zawierające rozszerzenie na wypadek pogorszenia objawów choroby przewlekłej. Już drugiego dnia zwiedzania okazało się, że spacery przy tak wysokiej temperaturze nie służą turystce. Trafiła więc do szpitala na obserwację. Za 2-dniową hospitalizację otrzymała rachunek na 3 tys. zł. Dzięki wykupionej polisie nie musiała jednak płacić sama. Ubezpieczyciel pokrył koszty leczenia z zawartego z panią Stefanią ubezpieczenia.

 

Ochrona na czas podróży

 

Pamiętajmy, że ubezpieczyciele nie zgadzają się na objęcie ochroną osób psychicznie chorych. Podobnie powikłania operacji przebytej przed wyjazdem nie będą ubezpieczone w ramach rozszerzenia, o którym tu mowa. Warto więc zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których wskazany jest zakres ubezpieczenia oraz sytuacje, za które towarzystwo ubezpieczeniowe nie odpowiada.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź