Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Polisa online w 5 min!

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać?
Jeśli planujesz uprawiać:
Rafting, jazdę konną lub na rowerze
Nurkowanie z butlą, kajaki i inne
Ta polisa jest dla Ciebie!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne do ciepłych krajów

Data dodania: 2015-02-20
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Ponieważ w Polsce trwa jeszcze kalendarzowa zima i dominują niskie temperatury, celem podróży Polaków stają się ciepłe kraje. Ze względu na klimat bardzo różniący się od naszego, turyści podróżujący do Egiptu, Turcji, czy dalej – do Indii, narażeni są nie tylko na złe samopoczucie spowodowane zmianą temperatury, ale także na egzotyczne choroby. Podstawowym zabezpieczeniem przed tego typu niebezpieczeństwami jest zaszczepienie siebie i swoich bliskich przeciw malarii i żółtaczce typu A oraz przeciw innym, na które możemy zachorować podczas wyjazdu do ciepłych krajów.
 

Mimo tego, pomoc medyczna może być turystom szczególnie potrzebna, jednak koszty z nią związane niejednokrotnie zwiększają nasze wyjazdowe wydatki. Zatem, aby oszczędzić sobie zbędnych kosztów, nie tylko związanych z wizytami u lekarza, ale też z innymi zdarzeniami losowymi, na jakie będziemy narażeni podczas wyprawy na południe, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie siebie i swoich bliskich poprzez kupno ubezpieczenia turystycznego.


Na jaką kwotę się ubezpieczyć?


Specjaliści uważają, że minimalną kwotą, na którą powinniśmy ubezpieczyć koszty leczenia będzie 20 tys. euro. Suma ta powinna wystarczyć na pokrycie większości rachunków, jakich możemy się spodziewać po leczeniu w kraju egzotycznym. Przykładowo w Egipcie wizyta lekarska to koszt od 20 do 40 USD, a za dobę w szpitalu zapłacimy między 100 a 300 USD. W Izraelu z kolei sumy te będą dziesięciokrotnie wyższe. Chyba nie warto ryzykować swojego domowego budżetu i opierać się na nadziei, że może nie zachorujemy. Na wypadek chorób tropikalnych potrzebujemy dodatkowego ubezpieczenia. Polisa turystyczna wystarczająca na wyjazd na terenie Europy może nie wystarczyć podczas wyjazdów do ciepłych krajów. Ubezpieczyciele oferują wykupienie rozszerzenia o ryzyko zapadnięcia na choroby tropikalne za dodatkową opłatą. Jeśli wykupimy je w pakiecie z innymi polisami, możemy liczyć na bardziej atrakcyjną cenę niż gdybyśmy kupowali je osobno.

 

Porównaj oferty ubezpieczeń


Pamiętaj o wysokich kosztach transportu medycznego do Polski

Jeśli podróż dotyczy zagranicy, musimy także upewnić się, że będziemy mogli wrócić do Polski, zwłaszcza w stanie chorobowym. W takich przypadkach korzysta się zwykle z transportu sanitarnego pod okiem pielęgniarki. Koszty takiego przewozu zza granicy do Polski są dosyć wysokie i często uzależnione nie tylko od środka transportu, ale też od długości trasy, jaką trzeba przebyć. Podróż z krajów południowych do Polski liczona jest w tysiącach kilometrów. Jeśli jedynym środkiem transportu, jakiego można użyć jest śmigłowiec, koszty związane z powrotem zwiększą się. Już za godzinę takiego lotu zapłacimy minimum 5 tys. zł. Również w tym przypadku z pomocą pospieszy nam ubezpieczyciel. Ubezpieczając koszty leczenia, mamy bowiem także zapewnioną pomoc Assistance. W ramach tego ubezpieczenia możemy liczyć na transport do Polski nie tylko chorego, ale także pozostałych podróżnych, a nawet przyjazd bliskiej osoby z Polski, jeśli stan chorego wymaga hospitalizacji trwającej dłużej niż 10 dni lub gdy życie chorego jest zagrożone, a jego stan nie pozwala na transport. Podróż taką zorganizuje i opłaci ubezpieczyciel. Ponadto, pomoc Assistance gwarantuje nam wiele innych usług , które mogą być przydatne podczas dalekiego wyjazdu, np. opiekę nad nieletnimi dziećmi, dostarczenie niezbędnych przedmiotów czy pomoc w zlokalizowaniu i dostarczeniu bagażu do miejsca naszego pobytu.

 

Polisa polisie nie równa

Większość podróżnych decydujących się na taki wyjazd korzysta z już gotowych ofert w biurach podróży. Te zawsze oferują ubezpieczenie wliczone już w cenę wycieczki. Nie możemy mieć jednak pewności, że ochrona wykupiona przed biuro wystarczy. Zwykle są to polisy grupowe, o niskich kosztach (które mają przyciągnąć klientów i są obowiązkowe), a co za tym idzie, o wąskim zakresie. Taka polisa nie pokryje pełnych kosztów leczenia. Warto więc zapoznać się z warunkami ubezpieczenia proponowanego przez organizatora wycieczki i dokupić brakujące polisy na własną rękę.


Dodatkowe umowy

Bagaż możemy także ubezpieczyć osobno, co jest odpowiedzialnym krokiem podczas każdego wyjazdu. Szczególnie korzystając z usług lotniczych, łatwo możemy stracić naszą własność. Poza tym bez względu na miejsce podróży narażeni jesteśmy na kradzieże. Walizki możemy stracić zarówno na lotnisku, kiedy są one pod naszą opieką, jak i w miejscach zamkniętych, np. z pokoju hotelowego lub przechowalni bagażu. Jeśli utrata naszej własności spowodowana jest naszym niedopatrzeniem, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania (zgodnie z warunkami umowy zawartymi w OWU). W pozostałych przypadkach, jednak, gdy nie mogliśmy zareagować i udaremnić kradzież bagażu, pieniądze z ubezpieczenia zostaną nam wypłacone w wysokości odpowiadającej zawartości walizki.

 

Wybierz najlepszą ochronę

 

Jak wiadomo, wycieczki do ciepłych krajów są dosyć kosztowne. Turyści często chcą za to zaoszczędzić na innych świadczeniach, niezbędnych podczas takiego wyjazdu. Oszczędzanie na polisie turystycznej nie jest jednak dobrym wyjściem. Wybór niskich sum ubezpieczenia zaskutkuje z pewnością wypłatą niższego odszkodowania, które może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich niezbędnych kosztów, a resztę należności za leczenie lub transport będziemy musieli zapłacić sami. Podobnie sami zapłacimy za leczenie czy spowodowane szkody, jeśli zdarzenie, za które mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie będzie spowodowane spożyciem przez nas alkoholu. Jest to bowiem jeden z najczęstszych powodów uchylenia się ubezpieczyciela od wypłaty odszkodowania. Ma on jednak do tego pełne prawo, gdyż informacje o sytuacjach, w których ochrona ubezpieczeniowa nie zadziała zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Podobnie będzie w przypadku, gdy stan chorującego na nadciśnienie turysty pogorszy się w wyniku upałów panujących w krajach egzotycznych. O swoim stanie zdrowia jesteśmy zobowiązani poinformować ubezpieczyciela przed podpisaniem polisy i w razie potrzeby wykupić rozszerzenie o nasilenie objawów choroby. Bez tej dodatkowej ochrony towarzystwo nie zapłaci za nasze leczenie.

Redakcja portalu www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź