Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa dla seniora

Dla osób powyżej 65 r. ż.
Atrakcyjne pakiety do wyboru
Brak zwyżki za wiek!
Rozszerzenie o choroby przewlekłe
Bez zwyżki za wiek

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Wyjazd z psem lub kotem

Nowość na rynku!
Ubezpiecz swojego pupila
Koszty leczenia i transportu
Polisa zawiera OC i assistance
Polisa online w 5 min!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Czy bezpiecznie jest wyjeżdżać bez prywatnego ubezpieczenia turystycznego?

Data dodania: 2015-07-28
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Sezon urlopowy rozpoczął się już jakiś czas temu, jednak wielu z nas dopiero teraz decyduje się na wyjazd na wakacje, bądź przesunęło go na kolejne miesiące. Jest zatem jeszcze czas, by pomyśleć o bezpieczeństwie podczas podróży. 

Słowo „bezpieczeństwo” kojarzy się ze spokojem, brakiem niespodziewanych wydarzeń, zagrożeń. To jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Szczególnie podczas wyjazdu, człowiek chce się czuć bezpiecznie. Chce być pewny tego, że zarezerwował odpowiedni hotel, nie spóźni się na samolot, przesiadka z jednego pociągu do drugiego przebiegnie bez zakłóceń, jego bagaż dotrze na miejsce razem z nim. Generalizując, chce być pewny, że nie zdarzy się nic, co mogłoby mu długo wyczekiwany urlop zakłócić. W związku z tym wyjazd planujemy odpowiednio wcześniej, sprawdzając na forach lub w przewodnikach informacje dotyczące miejsca, w które chcemy się udać. Jednak skoro bezpieczeństwo jest dla większości kwestią priorytetową, dlaczego tylko co trzeci podróżny decyduje się na ubezpieczenie turystyczne?

Wakacje to odpoczynek. Byle nie od bezpieczeństwa


Podczas urlopu staramy się odganiać od siebie negatywne myśli, stąd też wielu z nas zdaje się w ogóle nie przyjmować do wiadomości faktu, że na wakacjach może przydarzyć się coś złego. I nie chodzi tu tylko o nagłaśnianą teraz kwestię terroryzmu, klęsk ekonomicznych czy żywiołowych w popularnych kurortach. Chodzi również o te mniejsze zagrożenia, które przytrafiają się zdecydowanie częściej: zasłabnięcie na plaży, zatrucie w restauracji serwującej dania, do których nie przywykł nasz organizm, kradzież dokumentów, bagażu, złamanie ręki itp. Możemy dmuchać na zimne i uważać na siebie na każdym kroku, jednak i to czasem nie wystarczy, żeby być w pełni bezpiecznym. Co więc, jeśli już przytrafi się nam któraś z wymienionych sytuacji?

Leczenie z NFZ za granicą


Dwa lata temu znajomy podróżnik spędzał urlop w Toskanii. Zaplanował kilkunastodniowe zwiedzanie, przemieszczając się między urokliwymi, włoskimi miasteczkami. Niestety już trzeciego dnia, wchodząc dość stromą trasą z Montecatini Terme do położonego wyżej Montecatini Alto, poślizgnął się i upadł tak niefortunnie, że skręcił kostkę i dość mocno poturbował głowę. Do szpitala dojechał na własną rękę, ponieważ nie wiedział, czy przysługuje mu bezpłatny transport. Na miejscu część badań zrobiono mu bezpłatnie (miał ze sobą EKUZ), za część jednak ASL (Azienda Sanitaria Locale, czyli odpowiednik polskiego NFZ) wystawił mu rachunek.
Za co musiał zapłacić? Za prześwietlenie głowy, kostki, za niezbędne leki, opatrunki oraz skierowanie do neurologa. W tym przypadku obyło się bez kilkutysięcznych kwot, jednak nieplanowane 430 euro to w dalszym ciągu duży wydatek dla podróżnika.


Ubezpiecz koszty leczenia


Znajomy miał ze sobą kartę EKUZ, jednak musiał pokryć część kosztów leczenia. Dlaczego?



Wyjeżdżając z kraju częściej niż w latach poprzednich zabieramy ze sobą EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ma ona zastosowanie w większości krajów Europejskich, w placówkach, które mają podpisaną umowę z odpowiednikami polskiego NFZ. Mając kartę EKUZ w nagłych przypadkach, wymagających natychmiastowej pomocy medycznej, zostanie nam ona udzielona bezpłatnie, lub za częściową opłatą. Karta nie gwarantuje jednak bezpłatnych badań dodatkowych, darmowego transportu medycznego między placówkami lub do kraju.
Sam EKUZ jest więc w razie zdarzenia za granicą niewystarczający, a pomoc którą gwarantuje – niepełna. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje rozszerzenie tej pomocy, w razie potrzeby zapewni zwrot kosztów leczenia poza granicami kraju a także, jeśli okres rekonwalescencji potrwa dłużej, przyjazd osoby bliskiej.

Gdyby mój znajomy wyjeżdżając do Włoch miał dodatkowe ubezpieczenie, uniknąłby kosztów związanych z udzieleniem mu pomocy. Polisa turystyczna zagwarantowałaby mu bezpłatny transport do szpitala, badania specjalistyczne (w tym przypadku prześwietlenie głowy i stawu skokowego) oraz środki na zakup potrzebnych leków.

Nie tylko choroby i wypadki. Co jeśli...


Gdyby podczas upadku znajomy stracił przytomność i ocknął się bez plecaka? Brak dokumentów, pieniędzy, aparatu i telefonu może znacząco przeszkodzić w dalszym podróżowaniu. Rozwiązań jest wtedy kilka, jednak każde z nich generuje dodatkowe koszty. Wyrobienie duplikatu dokumentów podróżnych, nowy telefon, aparat... wydatki rosną. Poza tym przerwa w trasie, żeby załatwić formalności we włoskich urzędach. Zdezorientowany niezbyt wiedziałby gdzie szukać pomocy, jak uzyskać potrzebne informacje. W małych miejscowościach Włosi niezbyt płynnie mówią po angielsku, a jego włoski ograniczał się do Mi chiamo Dawid. Sono polacco (Nazywam się Dawid. Jestem Polakiem). Szukałby więc pomocy w punktach informacji turystycznej, tracąc przy tym dużo cennego czasu. Stresu związanego z tą sytuacją można było uniknąć.

W ramach polisy turystycznej możemy mieć dostępną pomoc tłumacza oraz przy zorganizowaniu dalszej wyprawy. Ponadto ubezpieczeniem obejmuje ona nie tylko nas ale i bagaż z którym podróżujemy, w tym drobny sprzęt elektroniczny. Jesteśmy też chronieni na wypadek utraty dokumentów – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe gwarantują zwrot kosztów wyrobienia nowych.


Kup najkorzystniejszą polisę


A może polisa z biura podróży?



Jeśli nie wybieramy się na wyjazd indywidualnie, tylko decydujemy się na jedną z ofert biura podróży, w pewnym zakresie jesteśmy już ubezpieczeni - organizator ma obowiązek zapewnić nam polisę turystyczną. Przepisy nie regulują jednak kwestii sumy ubezpieczenia, w związku z czym najczęściej jest to suma najniższa, a więc gwarantująca najmniejszą ochronę. Ponadto polisa z biura podróży nie zawiera ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ani od następstw nieszczęśliwych wypadków. Niska suma ubezpieczenia nie wystarczy również na transport medyczny do kraju, nawet jeśli zajdzie taka konieczność.  

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź