Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Praca fizyczna za granicą

Wyjazd do pracy sezonowej?
Wakacyjna praca za granicą?
Ta oferta jest właśnie dla Ciebie!
Wybierz produkt Bezpieczne Podróże
Już od 3,77/dzień

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Jak przygotować się do wyjazdu last minute?

Data dodania: 2014-09-18
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Według badań przeprowadzonych przez AC Nielsen na zlecenie Mondial Assistance 1,5 mln Polaków planuje wyjazd na wakacje we wrześniu. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazdy last minute do ciepłych krajów lub w inne egzotyczne miejsca. Jak przygotować się do takiego wyjazdu?

Polacy coraz chętniej wybierają się na wakacje we wrześniu. Po pierwsze, jest taniej. Po drugie, mnie tłoczno, bo np. rodziny z dziećmi w wieku szkolnym wyjeżdżały w szczycie sezonu tj. lipcu i sierpniu. Po trzecie, we wrześniu w wielu krajach można liczyć na wspaniałą pogodę, ale bez skrajnych upałów.

Kupujesz wycieczkę last minute albo decydujesz się na samodzielną wyprawę. Organizujesz noclegi, planujesz trasę przejazdu. Czy o czymś nie zapomniałeś? Tak, zostaje jeszcze temat zakupu ubezpieczenia turystycznego. W Turcji, Egipcie, Maroko, afrykańskiej Gambii i innych mniej lub bardziej egzotycznych miejscach, kwestia ubezpieczenia zapewniającego opiekę medyczną oraz pomoc w razie kryzysowej sytuacji jest bardzo istotna. O jaką polisę turystyczną powinniśmy zadbać?

Jak dobrać zakres ubezpieczenia na wrześniowy wyjazd last minute?

Ubezpieczenie turystyczne musi być dostosowane do celu i miejsca podróży. Jeżeli wyjeżdżasz, aby aktywnie uprawiać sporty, będziesz musiał zadbać o polisę chroniącą od niefortunnych zdarzeń, które mogą być następstwem uprawiania danej dyscypliny sportowej. W takich wypadkach „standardowe” ubezpieczenie nie wystarczy, potrzebna będzie dodatkowa zwyżka za uprawianie sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych lub sportów uprawianych zawodowo.

 

Kup ubezpieczenie


Nie mniej ważne jest miejsce, do którego się wybierasz. Gdy wyjeżdżasz do państwa należącego do wspólnoty UE, możesz kupić polisę, która uzupełni ochronę gwarantowaną przez bezpłatną kartę EKUZ (działającą na terenie UE dla osób ubezpieczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia). Gdy jedziesz do egzotycznego kraju spoza wspólnoty lub np. za ocean do Kanady czy USA, musisz zadbać o solidniejszą ochronę, czyli np. wybrać wyższe sumy ubezpieczenia. Państwa takie jak USA, Australia, Kanada czy Japonia uchodzą za jedne z najdroższych pod kątem cen usług medycznych.

 

Co powinno zawierać ubezpieczenie na wyjazd last minute?


Kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa na wrześniowy urlop powinna w sobie zawierać:
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia - ochrona w razie nagłej choroby i nieszczęśliwego wypadku. Z polisy zostaną pokryte koszty: wizyty lekarskiej, leczenia ambulatoryjnego w tym konsultacji medycznych, niezbędnych lekarstw i środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza, zabiegów i badań ambulatoryjnych, leczenia stomatologicznego stanów zapalnych oraz bólowych, pobytu w szpitalu i operacji oraz transportu medycznego w miejscu wypadku.

Przykład: Pewien turysta wypoczywający na Hawajach zgłosił do najbliższej placówki medycznej z silnym bólem brzucha. Zdiagnozowano zapalenie wyrostka robaczkowego. Koszt leczenia i zabiegu wyniósł 70 tys. zł pokryty został z polisy ubezpieczeniowej.

  • Assistance - stanowi pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży. W zależności od wybranego zakresu i pakietu assistance w ramach ochrony możesz liczyć na: pomoc informacyjną, transport medyczny chorego do kraju, transport osób towarzyszących w dalszej podróży, organizację i pokrycie kosztów podróży osoby towarzyszącej choremu, opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi, pomoc tłumacza i prawnika oraz wiele innych.

Przykład: Turystka w Tybecie zaczęła cierpieć na chorobę wysokościową. Koszt leczenia kobiety na miejscu do czasu poprawienia się jej stanu zdrowia na tyle by mogła wrócić do kraju – 10 000 zł. Koszty transportu medycznego z Chin do Warszawy – 15 000 zł.

  • Ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia stanowią podstawę polisy turystycznej. Polisa ta obejmuje pokrycie kosztów poszukiwania ubezpieczonego na lądzie, w górach oraz na wodzie przez wyspecjalizowane jednostki ratownicze oraz pokrywa koszty udzielenia doraźnej pomocy medycznej i transportu ubezpieczonego do placówki medycznej.

Przykład: Alpinista wybrał się samotnie w góry i zaginął w szwajcarskiej części Alp. Koszty poszukiwania i ratownictwa wyniosły 40 000 zł.

  • Ubezpieczenie NNW – polisa przydaje się w sytuacji, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek w trakcie wakacji. Z ubezpieczenia zostanie wypłacone świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu czy śmierć ubezpieczonego. W przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu np. złamania nogi lub ręki wysokość odszkodowania będzie zależeć od procentowego oszacowania skutków wypadku.

Przykład: Turysta złamał nogę w trakcie wakacji w Turcji. Komisja lekarska oszacowała uszczerbek na zdrowiu na 5 proc. Mężczyzna ubezpieczył się na kwotę 50 000 zł, to jego odszkodowanie wyniosło 2 500 zł.

  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) – ubezpieczenie przyda się turyście, gdy ten niechcący wyrządzi komuś szkodę np. zniszczy cenny aparat fotograficzny, uszkodzi wypożyczony sprzęt sportowy lub spowoduje nieszczęśliwy wypadek w wyniku którego ktoś dozna obrażeń ciała. W takich sytuacjach to z ubezpieczenia OC zostanie wypłacone odszkodowanie poszkodowanym.

Przykład: Dzieci ubezpieczonego niefortunnie zahaczyły o położonego na stole w restauracji drogiego laptopa należącego do innego gościa w hotelu. Ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanemu kwotę w wysokości 5 000 zł.


Zapewnij sobie ochronę na czas wyjazdu


Kompleksowe ubezpieczenie turystyczne, zarówno na aktywny wyjazd wakacyjny w góry, jak i beztroskie plażowanie na egzotycznej plaży, kupisz dzięki porównywarce ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób dokonujesz szybkiego porównania ofert, oszczędzasz czas i pieniądze. A wszystko bez wychodzenia z domu. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu przed wyjazdem na zagraniczny urlop. 

Redakcja portalu www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź