Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd z psem lub kotem

Nowość na rynku!
Ubezpiecz swojego pupila
Koszty leczenia i transportu
Polisa zawiera OC i assistance
Polisa online w 5 min!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Praca fizyczna za granicą

Wyjazd do pracy sezonowej?
Wakacyjna praca za granicą?
Ta oferta jest właśnie dla Ciebie!
Wybierz produkt Bezpieczne Podróże
Już od 3,77/dzień

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Chorwacji?

Data dodania: 2014-08-14
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Gdzie Polacy kochają jeździć na samodzielnie zorganizowane wakacje? Oczywiście, że do Chorwacji! Ten piękny kraj położony na wschodnim wybrzeżu Adriatyku od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów. Jak dobrze się ubezpieczyć przed wyjazdem do Chorwacji?

Według statystyk Chorwackiej Izby Turystycznej każdego roku Chorwację odwiedza pół miliona Polaków, a liczba ta wciąż rośnie. Trudno się dziwić – kraj przyciąga pięknymi widokami, błękitną wodą, górskimi krajobrazami i fantastyczną kulturą. Aby wakacje nad Adriatykiem były w pełni udane, należy dobrze się do nich przygotować. Także pod kątem ubezpieczeniowym.

Co to jest EKUZ i czy przyda się w Chorwacji?

W lipcu 2013 roku Chorwacja dołączyła do grona wspólnoty państw UE. Na mocy umów międzynarodowych podpisanych pomiędzy państwami członkowskimi, Polacy uprawnieni do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w Polsce, mogą w razie nagłej choroby albo nieszczęśliwego wypadku na wakacjach, skorzystać także z publicznej opieki zdrowotnej w Chorwacji. Jak to zrobić? Wystarczy przed wyjazdem udać się do najbliższego oddziału NFZ i wyrobić bezpłatną kartę EKUZ.

Bezpłatna opieka medyczna za granicą? Brzmi trochę zbyt pięknie żeby było prawdziwe. Faktem jest, że z części usług medycznych możemy skorzystać, ale jest małe „ale”. Ochrona zapewniana przez kartę EKUZ nie wystarczy, aby zapewnić ci należytą ochronę. Po drugie, posiadacze karty EKUZ mogą skorzystać z chorwackiej służby zdrowia na zasadach identycznych jak obywatele tego kraju. Tymczasem wszyscy Chorwaci, którzy nie wykupili dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego i tak muszą ponosić częściowe koszty różnych świadczeń. A z nimi także i polski turysta. Generalnie obywatele Chorwacji muszą dopłacać 20 proc. wartości kosztów świadczeń. Oznacza to, że możesz dopłacić od 6 zł za wizytę u lekarza rodzinnego do 1100 zł za pobyt w szpitalu.

Dopłata do świadczeń to nie wszystko. Największym problemem w EKUZ jest brak pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski (a może to być wydatek od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych) ani kosztów ratownictwa górskiego czy wodnego (tutaj kwota może być podobna jak przy transporcie medycznym). W takiej sytuacji posiadacz karty EKUZ musiałby zapłacić za wyświadczoną akcję ratunkową lub transport do Polski z własnej kieszeni. Dopiero dokupienie indywidualnej polisy turystycznej gwarantuje pełną, kompleksową ochronę.

 

8 powodów by kupić ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

 1. Leczysz się gdzie chcesz, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia. Nie musisz szukać po całym mieście publicznej placówki ani martwić dodatkowymi opłatami. Krótki pobyt w szpitalu i rachunek za 1000 zł? To nie problem, polisa turystyczna pokryje wydatek!
 2. Transport medyczny do Polski – nie martw się rachunkiem, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje kosztu twojego powrotu do kraju.
 3. Zaginięcie w górach – jeśli masz wykupioną opcję związaną z poszukiwaniem i ratownictwem w górach i nie tylko, możesz liczyć na pomocną dłoń ubezpieczyciela po otrzymaniu rachunku za przeprowadzoną akcję ratowniczą.
 4. Jesteś w szpitalu? Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty przyjazdu osoby towarzyszącej ci w trakcie choroby.
 5. Bariera językowa? Skorzystaj z pomocy tłumacza. W dobrym pakiecie assistance w ramach ubezpieczenia turystycznego otrzymasz wsparcie tłumacza, który w twoim imieniu porozumie się ze służbami ratowniczymi, policją czy lekarzem.
 6. Choroba a powrót innych uczestników podróży. To ty odpowiadałeś za transport i dowiezienie innych uczestników podróży do celu? Nie wiesz co teraz począć, gdy pozostali zostaną bez kierowcy? Ubezpieczyciel się tym zajmie, gdy zakupisz szeroki zakres pomocy assistance.
 7. Polisa NNW a nieszczęśliwy wypadek. Nieszczęśliwy wypadek może nie tylko zepsuć wakacje. Ból, wizyta w szpitalu, leczenie, rehabilitacja, problematyczny powrót do domu, chorobowe. Jeżeli coś złego przydarzy się na wakacjach, dobrze na wszelki wypadek mieć ubezpieczenie NNW.
 8. OC na wypadek sytuacji kryzysowej. Wyjeżdżający często zapominają o pewnym fakcie – nie tylko tobie może wydarzyć się wypadek lub szkoda na wakacjach. Sam możesz się niechcący przyczynić do cudzego nieszczęścia. Pomyślałeś o tym, że oznacza to odpowiedzialność, także finansową? Polisa OC w życiu prywatnym może okazać się niezbędna.

To warto wiedzieć. Nie dowiesz się tego z ulotki reklamowej!

 1. Przy wyborze polisy NNW w ubezpieczeniu turystycznym dobierz wysoką sumę ubezpieczenia. Chyba widzisz różnicę między odszkodowaniem o wysokości 250 zł a 2500 zł? Najniższa suma ubezpieczenia to gwarancja tego pierwszego, wyższa – tej drugiej kwoty. 
 2. Chorujesz przewlekle? Doubezpiecz się, kupując polisę ze zwyżką na choroby przewlekłe. W innym przypadku jeśli choroba na wakacjach będzie powikłaniem lub nasileniem choroby przewlekłej, ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów leczenia, bo następstwa chorób przewlekłych to jedno z wyłączeń ubezpieczeniowych (wyjątków, w przypadku których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania ani nie pokryje kosztów leczenia).
 3. Sporty na wakacjach. Analogiczna sytuacja jak w przypadku chorób przewlekłych. Będziesz uprawiać rozmaite dyscypliny sportowe? Poinformuj o tym ubezpieczyciela, bo uprawianie ryzykownych sportów wymaga dodatkowego doubezpieczenia.

Najtańsza polisa do Chorwacji


Chorwacja to fantastyczne miejsce, do którego wielu Polaków chce wracać i to niejeden raz. Ubezpieczony i sprawdzony samochód, kupiona polisa turystyczna dla wszystkich urlopowiczów, i... świetny humor. Jeśli wszystkie warunki są spełnione, możesz ruszyć na wspaniałe wakacje! Baw się dobrze.

Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź