Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Skseruj paszport! Zaoszczędź sobie stresu

Data dodania: 2015-10-05
Ocena: 5 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Do wyjazdu na wakacje warto się dobrze przygotować. Wszyscy wiedzą, że ważną rzeczą jest odpowiednie spakowanie walizki, zabezpieczenie mieszkania przed podróżą i przygotowanie wszystkich dokumentów np. wizy, paszportu, dowodu osobistego. 
 
W tym artykule chcemy zwrócić uwagę na kwestię paszportu. Napiszemy o czym warto pamiętać zarówno przed wyjazdem jak i podczas urlopu.Najważniejszą rzeczą przed wyjazdem jest sprawdzenie ważności paszportu. Dokument ten jest wydawany na okres 10 lat. Tuż przed końcem jego ważności, należy złożyć wniosek o wydanie nowego paszportu
 

Kup polisę na wyjazd


Wyjeżdżając do wielu krajów, głównie tych, z poza Unii Europejskiej konieczne jest posiadanie paszportu, który będzie ważny jeszcze przez określony okres czasu. Najczęściej  paszporty musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego przekroczenia granicy danego państwa.
 

Zgubienie paszportu za granicą

 
Jeżeli w trakcie pobytu za granicą zgubiliśmy paszport, został nam ukradziony lub zniszczony należy jak najszybciej skontaktować się z urzędem konsularnym. Konieczne będzie złożenie wniosku i potwierdzenie tożsamości. W takiej sytuacji może się przydać ksero naszego paszportu, a dokładniej pierwszej strony ze zdjęciem i danymi osobowymi. Można również zrobić skan pierwszej strony paszportu i przesłać go sobie na adres e-mail. Mając wtedy dostęp do komputera będziemy mogli w każdej chwili posłużyć się nim. Dzięki temu procedura wyrobienia nowego dokumentu będzie prostsza. Po dokonaniu wszystkich formalności zostanie nam wydany paszport tymczasowy, na podstawie którego będziemy mogli wrócić do miejsca stałego pobytu. Nasz stary dokument zostanie unieważniony, a informacja o tym zostanie przekazana do systemu ewidencji paszportowej.
 

Kradzież paszportu


Jeżeli paszport został utracony w kraju, w którym nie ma polskiego urzędu konsularnego, należy zgłosić się do palcówki dyplomatycznej jednego z Państw Członkowskich Unii Europejskiej. Tam zostanie nam wydany tymczasowy dokument podróży Emergency Travel Document, który upoważnia do jednorazowego przejazdu w celu powrotu do Polski.

Ubezpieczenie turystyczne a posiadanie paszportu

 
Podróżując warto zabezpieczyć paszport przed zniszczeniem oraz kradzieżą. Dokumentu nie należy nosić w kieszeni kurtki czy spodni. Łatwo można go wtedy zgubić. Nie powinno też trzymać się go w portfelu razem z pieniędzmi, tak aby w przypadku kradzieży nie stracić od razu dokumentów i pieniędzy. Ważne jest, aby zabezpieczyć paszport przed zniszczeniem np. przed zamoknięciem, wkładając go w specjalną okładkę.
 

Ubezpieczenie za granicę dla Ciebie


Tych kilka prostych wskazówek mogą uchronić nas przed stresem związanym z utratą paszportu za granicą lub przed problemami z wyjazdem na urlop. Dobre przygotowanie się do wyjazdu to skserowanie lub zeskanowanie pierwszej strony paszportu, sprawdzenie telefonów i adresu najbliższej placówki dyplomatycznej oraz zabezpieczenie dokumentu przed zniszczeniem i kradzieżą.  
 
Redakcja portalu ubezpieczenieturystyczne.com.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź