Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Wyjazd z psem lub kotem

Nowość na rynku!
Ubezpiecz swojego pupila
Koszty leczenia i transportu
Polisa zawiera OC i assistance
Polisa online w 5 min!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

NNW w ubezpieczeniu turystycznym – przezorność przydatna na wakacjach

Data dodania: 2014-04-16
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Mając ubezpieczenie turystyczne obejmujące NNW, ubiegać się możemy o odszkodowanie za doznany - na skutek nieszczęśliwego wypadku podczas wakacji - uszczerbek na zdrowiu.
 
Wysokość takiej rekompensaty zależy od sumy ubezpieczenia, którą wybrać możemy samodzielnie, przed podpisaniem polisy. Ubezpieczenie NNW, będące częścią pakietu ubezpieczenia turystycznego na ogół opiewa na dość niską kwotę. Wybierając wyższą sumę ubezpieczenia, nadal zapłacimy niewielką składkę, ponieważ NNW to jeden z najtańszych składników polisy. 

W poprzedniej części naszego Poradnika Ubezpieczonego Turysty omówiliśmy ubezpieczenie kosztów leczenia, jakie może się okazać niezbędne w czasie naszego pobytu na wakacjach za granicą. Jeśli szczęśliwie, starannie opatrzeni wyszliśmy już ze szpitala, możemy, mając ubezpieczenie turystyczne obejmujące NNW, ubiegać się o odszkodowanie za doznany na zdrowiu uszczerbek.

Wysokość takiej rekompensaty zależy od sumy ubezpieczenia, którą wybrać możemy samodzielnie, przed podpisaniem polisy. Ubezpieczenie NNW, będące częścią pakietu ubezpieczenia turystycznego na ogół opiewa na dość niską kwotę. Wybierając wyższą sumę ubezpieczenia, nadal zapłacimy niewielką składkę, ponieważ NNW to jeden z najtańszych składników polisy.

Porównaj najlepsze oferty ubezpieczeń


NNW – ubezpieczamy się na maksymalną sumę


W niektórych towarzystwach maksymalna stawka NNW wynosi tylko 20.000 złotych. Ale znajdziemy również oferty, w ramach których możemy ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę maksymalną sięgającą nawet 100.000 zł.

Ponieważ składka nie jest wysoka, dlatego warto ubezpieczyć się na maksymalne sumy, oferowane przez towarzystwo. Pamiętajmy, że wysokość odszkodowania, w razie wypadku, obliczana jest procentowo od kwoty ubezpieczenia.

Jeśli spadając z roweru złamiemy obojczyk (zdarzenie to szacuje się jako 8-procentowy uszczerbek na zdrowiu), a ubezpieczeni jesteśmy od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 100.000, wówczas wypłacona zostanie nam rekompensata w wysokości 8.000 zł. Analogicznie jeśli nasze NNW opiewa na 10.000 zł będzie to 800 zł odszkodowania.

Ta druga opcja ubezpieczenia w przypadku wyjazdu krajowego, na dwa tygodnie wymagać będzie od nas opłacenia składki w wysokości zaledwie 5 zł. Polisa na podróże zagraniczne, obejmująca również koszty leczenia, to wydatek od 3 zł za każde 3 dni.

Ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych


Uprawianie amatorsko niektórych sportów, udział w zawodach czy treningach sportowych i powstałe na ich skutek nieszczęśliwe zdarzenia mogą nie wchodzić w zakres objętej polisą turystyczną ochrony. Jeśli więc przewidujemy, że w czasie zagranicznych wakacji uprawiać będziemy ulubioną dyscyplinę, warto poszerzyć zakres ubezpieczenia lub wykupić dedykowaną sportowcom polisę.

Pamiętajmy, że ubezpieczyciel w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) zawiera wykaz sportów, które uznawane są za ekstremalne, a tym samym wyłączone z ochrony przy „zwyczajnym” NNW.

Niektóre z nich mogą nas zaskoczyć. Przykładowo dodatkowego ubezpieczenia wymagać mogą górskie wędrówki, amatorskie nurkowanie na niewielkich głębokościach czy jazda skuterami wodnymi. Podobnie zaszeregowany zostanie zyskujący coraz więcej zwolenników kitesurfing, a także motocross, parkour, speleologia czy wyścigi łódek motorowych.

Z kolei wyruszając na egzotyczną wyprawę, która ma być przygodą naszego życia, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne powalające nam ubezpieczyć się od kosztów ewentualnej akcji poszukiwawczej i ratowniczej. Bywa, że składka w wymienionych wyżej sytuacjach wzrasta nawet o kilkaset procent, ale kto lepiej niż uprawiający sporty ekstremalne, szczególnie wspinaczkę, wie, jak ważna jest asekuracja.

Zapewnij sobie bezpieczeństwo z polisą


Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu NNW dla turysty


Warto zwrócić uwagę na wyszczególnione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) wyłączenia, a więc sytuacje, w których wypłata odszkodowania nam nie przysługuje.

W kontekście ostatnich wydarzeń w Tunezji, Egipcie i Libii warto pamiętać, że żaden ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, jeżeli wypadek spowodowany był działaniami wojennymi, aktami terroru czy też stanem wojennym. Niezależnie od sympatii politycznych i jak najlepszych pobudek nie bierzmy też udziału w zamieszkach bądź demonstracjach.

Przezorny nie tylko ubezpiecza się od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale również nie prowokuje sytuacji, które mogą do nich doprowadzić. Szczególnie na wakacjach.


Autor: Karol Węgrzyniak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź