Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NNW, OC,
Ubezp. sprzętu sportowego
Assistance i ubezp. bagażu
Polisa w 5 minut!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Polisa online w 5 min!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Majówka w Chorwacji

Data dodania: 2015-04-24
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Ponieważ majówka rozpoczyna się w tym roku w piątek, możemy liczyć na trzy dni wolnego. Dalekie wyjazdy w tak krótkim czasie mogą nie dojść do skutku. Jednak przy skorzystaniu z kilkudniowego urlopu mamy możliwość wybrać się nawet na tydzień do któregoś z cieplejszych krajów, aby poczuć przedsmak tego, co czeka nas już za kilka miesięcy.

Od kilku lat najchętniej wybieranym krajem na wakacyjne i majówkowe wyprawy jest Chorwacja. Trudno się dziwić. Dzięki atrakcyjnemu położeniu, dostępowi do morza i zróżnicowanym terenom, a także bujnej roślinności i wielu zabytkom nasz urlop może okazać się wyjątkowy i obfitujący w liczne atrakcje. Podpowiadamy, co powinniśmy zobaczyć w tym niezwykłym kraju.
 

Bezpieczna Chorwacja? Z polisą!


Odpoczynek na plaży

Po męczącej podróży większość turystów wybiera odpoczynek na plaży i kąpiel w Morzu Adriatyckim. Mając zamiar tak spędzić przynajmniej część wolnego czasu, powinniśmy wybrać miejsce zlokalizowane blisko wody. Doskonałym miejsce wypadowym są chorwackie wyspy oblewane przez wody Adriatyku i jednocześnie znajdujące się na tyle blisko reszty kraju, że wyprawa w głąb Chorwacji nie powinna stanowić problemu. Możemy się tam bowiem dostać korzystając z kursujących między wyspami a resztą Chorwacji łodziami lub promem, a także przejeżdżając przez mosty, którymi często połączony jest ląd z wyspami. Wielu turystów decyduje się także na wypożyczenie sprzętu sportowego, np. deski do surfowania i oddanie się morskiemu szaleństwu. W takim przypadku należy pamiętać o polisie turystycznej z odpowiednim rozszerzeniem o ryzyko związane z uprawianymi przez nas dyscyplinami sportu.


Urok chorwackich parków narodowych

Jednocześnie chorwackie wyspy pokryte są bujną florą. Osoby nie przepadające za upałami z pewnością znajdą spokój i chwilę ochłody w lasach porastających Chorwację. Między drzewami spacer stanie się jeszcze przyjemniejszy, a wędrówki górskie będą obfitowały w przepiękne widoki na morze i miasta w otoczeniu tamtejszej roślinności. Ci, którzy zdecydują się oddalić nieco od zachodniej granicy Chorwacji nie powinni pominąć Narodowego Parku Jezior Plitwickich. Rezerwat ten jest doskonałym miejscem wypadowym dla lubiących ciszę i obcowanie z naturą. Znajdujące się tam jeziora słynące z czystej, niebieskiej wody, okraszone zostały przez rosnące tam drzewa i krzewy. Wiosną, kiedy z powrotem pokryją się zielonymi liśćmi, dają ukojenie oczom, które, jak wiadomo, najlepiej odpoczywają widząc właśnie zieleń.
 

Niecodzienna arcitektura

Jednym z głównych punktów każdej wycieczki do Chorwacji jest zwiedzanie niektórych, kluczowych z turystycznego i historycznego punktu widzenia miejscowości. Każde z nich obfituje w charakterystyczną dla tamtych rejonów architektury. Szczególnym powodzeniem cieszy się Dubrownik, mimo że jest jednym z położonych najbardziej na południe miejscowości. Białe mury mieszczących się tam budynków i ich pomarańczowe dachy przepięknie wyglądają na tle niebieskiej wody Morza Adriatyckiego. Inni turyści wybiorą zwiedzanie stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Tam znajdziemy wiele świątyń, które z pewnością warto zobaczyć. W szczególności będzie to kościół św. Marka, słynący przede wszystkim ze znajdujących się na jego dachu herbów Zagrzebia oraz Chorwacji.
 

Adriatyckie przysmaki

Ze zwiedzaniem jednak nie należy przesadzać. Warto zrobić sobie choćby godzinkę przerwy na złapanie oddechu, a przy okazji skosztowanie tamtejszej kuchni. Jedno miasto słynie z potraw przyrządzanych na bazie trufli, czyli porastających tamtejsze tereny grzybów, w innym z kolei znajdziemy duży wybór lokalnego wina. Niezwykle popularne wśród mieszkańców Chorwacji są potrawy mięsne, zwłaszcza z jagnięciny.

 

Ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji


Zatem jeśli mamy możliwość wybrania się w dalszą podróż podczas tegorocznego długiego weekendu, na pewno odpowiednim kierunkiem będzie Chorwacja. Pamiętajmy przy tym, że każdą zagraniczną podróż warto zabezpieczyć ubezpieczeniem kosztów leczenia, abyśmy nie musieli płacić z własnej kieszeni za leczenie w razie konieczności skorzystania z pomocy medycznej. Właściwą polisę turystyczną z pewnością znajdziemy pod adresem www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl/kup-ubezpieczenie/0.html.

 

Redakcja portalu www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź