Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NNW, OC,
Ubezp. sprzętu sportowego
Assistance i ubezp. bagażu
Polisa w 5 minut!

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Zamieszki, ataki terrorystyczne

Wyjeżdżasz do Egiptu? Czy wiesz, że
standardowa polisa wyklucza wypłatę
odszkodowania w takiej sytuacji?
Wybierz polisę,która ochroni Ciebie
i Twoją rodzinę!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Polisa ubezpieczeniowa w plecaku pielgrzyma

Data dodania: 2013-11-14
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Lato sprzyja nie tylko wyjazdom wakacyjnym, ale również pątniczym wyprawom zarówno do sanktuariów w Polsce, jak i za granicą. Choć pielgrzymka jest szczególnym rodzajem podróży, to jak podczas każdego innego wyjazdu przydarzyć się mogą nieszczęśliwe wypadki czy nagłe zachorowania.

Pielgrzymi poruszają się pieszo, konno, na rowerach lub motocyklach. Przemierzają kilometry autokarem. Samolotem pokonują przestrzenie dzielące kontynenty. Już sam fakt przemieszczania się niesie z sobą ryzyko, od którego można, a nawet należy się ubezpieczyć.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych dla pielgrzymów


Organizatorzy wyjazdów pielgrzymkowych we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi oferują na ogół polisy z minimalnie skalkulowanymi stawkami ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Pielgrzymi informowani są również o możliwości wykupienia polisy assistance i ubezpieczenia bagażu. Uderzyło nas jednak, że właściwie żaden z organizatorów nie proponował OC. W czasie wyjazdu, szczególnie zagranicznego, tego rodzaju polisa może okazać się przydatna, jeśli osoba przez nas poszkodowana będzie chciała dochodzić należnych roszczeń.

Chwali się, że informacja o ubezpieczeniu jest wyraźnie zawarta zarówno w ofercie wyjazdu, jak i szczegółowo opisana w umowie. Na stronach internetowych poszczególnych organizatorów wyjazdów pielgrzymkowych na ogół dostępne są także Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Jeśli nie można zapoznać się z nimi w ten sposób, należy koniecznie poprosić o nie przed podpisaniem umowy i uważnie je przeczytać. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zwróćmy się do towarzystwa ubezpieczeniowego z prośbą o wyjaśnienie niejasności.

Porównaj oferty ubezpieczeń


Polisa dla pielgrzymujących w Polsce i za granicą


Innego rodzaju ubezpieczenie będzie nam potrzebne na czas pielgrzymki w Polsce, a inne w drodze do Włoch, Portugalii, Chorwacji czy Ziemi Świętej. W naszym kraju osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w razie wypadku czy nagłego zachorowania liczyć mogą na pomoc rodzimej służby zdrowia. W stanach zagrożenia życia placówki medyczne mają obowiązek przyjąć również osoby nieubezpieczone.

Jeśli zatem zdecydujemy się wyruszyć do Częstochowy w zupełności wystarczy nam ubezpieczenie NNW. Dla zorganizowanych pielgrzymów suma ubezpieczenia wynosząca 4.000 zł oznacza konieczność uregulowania składki w wysokości ok. 2 zł.

Wyjazdy zagraniczne obciążone są o wiele większymi kosztami, ale też więcej okoliczności prowadzić może do tego, że wyjazd okaże się z jakiegoś powodu nieudany. W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych dla zorganizowanych pielgrzymek znalazły się więc ubezpieczenia, które te przykre skutki pozwolą przynajmniej częściowo ograniczyć.

Sumy ubezpieczeń, szczególnie w przypadku kosztów leczenia (KL) są różnicowane w zależności od kraju, do którego udają się pątnicy. Ubezpieczyciele mają więc w swojej ofercie pakiety na podróż do państw Europy i Basenu Morza Śródziemnego oraz osobne do pozostałych krajów świata.

Jeśli więc wyruszamy przykładowo na 6 dni do Woch, koszty leczenia ubezpieczone będą na kwotę 10.000 euro, a NNW na 15.000 zł. Oznacza to konieczność uregulowania składki w łącznej wysokości 13,50 zł (10 zł KL, a 3,5 zł NNW w ofercie Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych).

Ubezpieczenie wyjazdu do Izraela oznacza podniesienie sum ubezpieczeń – i tak KL ubezpieczone są od minimalnej kwoty 30.000 euro, a NNW na 10.000 euro.

Pozostałe ubezpieczenia dla pielgrzymów


W większości umów, jakie podpisuje się z organizatorem wyjazdów pielgrzymkowych osoby po 65. roku życia oraz cierpiące na choroby przewlekłe zobligowane są do wykupienia dodatkowej polisy, pozwalającej na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia za granicą.

Trzeba wyłożyć średnio ok. 200 zł jeśli wyjeżdża się na 8 dni, i 300 zł, jeśli wyjazd jest dłuższy. Ale to i tak niewielka kwota w porównaniu z koniecznością pokrycia kosztów ewentualnej hospitalizacji w jerozolimskim szpitalu.

Opcjonalnie ubezpieczyć się można również od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Mogą nas w domu zatrzymać zarówno sprawy rodzinne, jak i zawodowe, a nawet nagła choroba. Pamiętajmy, że organizator wyjazdu w umowie z pielgrzymem zastrzega sobie możliwość roszczeń z tytułu rezygnacji z wyjazdu zagranicznego.

Znajdź ubezpieczenie dla Ciebie


Miesiąc przed pielgrzymką może nas to kosztować tylko 300 zł, tydzień przed aż 1.500, a na mniej niż 7 dni całą uregulowaną sumę, sięgającą nawet 2.500 czy 3.000 zł.

Standardowe ubezpieczenie kosztów odwołania udziału w imprezie wynosi ok. 2,4%. W ofercie Signal Induna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. znaleźliśmy korzystniejszy przelicznik – 2,5%.

Wybierając się na pielgrzymkę nie liczmy na to, że nic złego się nie stanie. Z polisą w plecaku z pewnością będziemy czuć się o wiele bardziej komfortowo i bezpiecznie. Nawet niebiosom trzeba niekiedy pomóc.


Autor: Karol Węgrzyniak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź