Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie podróżne w ramach karty kredytowej

Data dodania: 2013-11-12
Ocena: 4.5 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na pomoc w czasie wakacyjnych wyjazdów. Coraz popularniejsze jest dodawanie ubezpieczeń turystycznych do kart. Jednak warunki pakietów ubezpieczeniowych różnią się w poszczególnych kartach. Według analizy Expandera, najszerszą ochronę daje ubezpieczenie dołączone do srebrnych kart Deutsche Banku, Millennium, BGŻ oraz Santandera. Klienci korzystający z tych ofert mogą liczyć na zwrot kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie na wypadek opóźnienia lotu.

W ramach ubezpieczenia turystycznego jakie do karty kredytowej, w formie bonusu – bezpłatnego, bądź kosztującego zaledwie kilka złotych miesięcznie - dołączają banki, można spodziewać się ubezpieczenia opóźnienia lotu, utraty bagażu, kosztów transportu i repatriacji, assistance, a także opcji podstawowych, a więc kosztów leczenia za granicą (KL), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC).

Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje najczęściej na okres ważności karty kredytowej.
 

Kup indywidualną polisę na wyjazd


Karta kredytowa z ubezpieczeniem niemal dla każdego

Polisy podróżne na ogół oferowane są klientom zamożnym, posiadaczom prestiżowych kart kredytowych – platynowych, złotych i srebrnych. Choć Raiffeisen Bank Polska we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Generali tego rodzaju polisę oferuje właściwie do wszystkich kart, a więc MasterCard, Visa Classic, Visa Gold czy wreszcie Visa MasterCard Platinum i Class and Comfort. Posiadacze platynowych kart mają ubezpieczenie automatycznie przypisane do karty, natomiast pozostali muszą je „uruchomić”.

W PKO BP do ubezpieczenia podróżnego przystąpić mogą posiadacze studenckich, błękitnych oraz srebrnych kart kredytowych. Muszą jedynie liczyć się z koniecznością wnoszenia miesięcznej opłaty w wysokości 4 zł. Natomiast właściciele złotych kart kredytowych korzystają z ubezpieczenia podróżnego nieodpłatnie. Partnerem banku jest Ergo Hestia.

W Kredyt Banku ubezpieczenie turystyczne obejmuje korzystających z karty kredytowej VisaGold i World MasterCard, pod warunkiem, że podróż – w kraju lub za granicą – nie będzie trwała dłużej niż 60 dni, a jej koszty opłacone zostaną posiadanym „plastikiem”. Ubezpieczenie oferowane jest we współpracy z TUiR Warta.


Zakres ubezpieczenia turystycznego z kartą kredytową

Ubezpieczeniem podróżnym, oferowanym w ramach karty kredytowej objęte mogą być także osoby towarzyszące w wyjeździe posiadaczowi „plastiku”. Dlatego warto zapytać w banku o zakres i warunki ubezpieczenia. Jak już wspomnieliśmy ubezpieczenie może być „aktywne” wówczas, gdy wszystkie koszty związane z podróżą – od przejazdu czy przelotu, po pobyt w hotelu, regulujemy płacąc kartą.

Właściwie większość ubezpieczeń podróżnych dołączanych do karty kredytowej przestaje obowiązywać, jeśli udajemy się do kraju objętego działaniami wojennymi. 

Z pewnością bardzo przydatną opcją, zarówno w oferowanym wraz z kartą kredytową, jak i w każdym innym ubezpieczeniu turystycznym jest niedoceniania, a w efekcie bardzo korzystna opcja assistance. W wersji podstawowej liczyć możemy na wsparcie medyczne, a więc telefoniczną konsultację zdrowotnych niedomagań z lekarzem, dostarczenie do miejsca pobytu niezbędnych medykamentów lub sprzętu rehabilitacyjnego. 

Serwis poinformuje nas także o warunkach pogodowych, utrudnieniach w ruchu, lokalizacji najbliższej stacji benzynowej, hotelu, a także o wydarzeniach sportowych i kulturalnych. 

W wersji rozbudowanej, tzw. Serwis Concierge, liczyć możemy także na zorganizowanie opieki nad nieletnimi bądź osobami zależnymi, z którymi podróżujemy, jeśli trafimy do szpitala. Do placówki medycznej zostaną nam także dostarczone rzeczy osobiste, pozostawione w pokoju hotelowym. W ramach assistance skorzystamy też z pomocy drogowej i auta zastępczego, rezerwacji biletu na mecz lub koncert itd. 


Czy takie ubezpieczenie jest korzystne?

Nawet nie dysponując rozległą wiedzą na temat ubezpieczeń jesteśmy w stanie ocenić, czy oferta banku jest korzystna. Przede wszystkim zapoznajmy się z warunkami ubezpieczenia, wyłączeniami oraz sumami ubezpieczenia. Jeśli polisa i tak wliczona jest w cenę korzystania karty kredytowej nic nie tracimy. Wyjeżdżając zawsze możemy wykupić osobne ubezpieczenie.
 

Ubezpieczenie za granicę dla Ciebie


Jeżeli jednak z korzystaniem z ubezpieczenia wiążą się dodatkowe koszty, warto zapoznać się z ofertą ubezpieczycieli i porównać cenę składki (w przypadku karty kredytowej trzeba zsumować cały okres, kiedy z niej korzystamy, regulując dodatkową opłatę za ubezpieczenie turystyczne) z zakresem ubezpieczenia, sumami gwarancyjnymi i wyłączeniami. W większości przypadków oferta banków wypada dość korzystnie.

Jeśli zdecydowani jesteśmy z takiej polisy korzystać warto przejrzeć oferty kart kredytowych różnych banków. Różnice mogą być zdecydowane. 


Autor: Karol Węgrzyniak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2022     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź