Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd z psem lub kotem

Nowość na rynku!
Ubezpiecz swojego pupila
Koszty leczenia i transportu
Polisa zawiera OC i assistance
Polisa online w 5 min!

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NNW, OC,
Ubezp. sprzętu sportowego
Assistance i ubezp. bagażu
Polisa w 5 minut!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie podróżne w ramach karty kredytowej

Data dodania: 2013-11-12
Ocena: 4.5 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na pomoc w czasie wakacyjnych wyjazdów. Coraz popularniejsze jest dodawanie ubezpieczeń turystycznych do kart. Jednak warunki pakietów ubezpieczeniowych różnią się w poszczególnych kartach. Według analizy Expandera, najszerszą ochronę daje ubezpieczenie dołączone do srebrnych kart Deutsche Banku, Millennium, BGŻ oraz Santandera. Klienci korzystający z tych ofert mogą liczyć na zwrot kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie na wypadek opóźnienia lotu.

W ramach ubezpieczenia turystycznego jakie do karty kredytowej, w formie bonusu – bezpłatnego, bądź kosztującego zaledwie kilka złotych miesięcznie - dołączają banki, można spodziewać się ubezpieczenia opóźnienia lotu, utraty bagażu, kosztów transportu i repatriacji, assistance, a także opcji podstawowych, a więc kosztów leczenia za granicą (KL), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC).

Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje najczęściej na okres ważności karty kredytowej.
 

Kup indywidualną polisę na wyjazd


Karta kredytowa z ubezpieczeniem niemal dla każdego

Polisy podróżne na ogół oferowane są klientom zamożnym, posiadaczom prestiżowych kart kredytowych – platynowych, złotych i srebrnych. Choć Raiffeisen Bank Polska we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Generali tego rodzaju polisę oferuje właściwie do wszystkich kart, a więc MasterCard, Visa Classic, Visa Gold czy wreszcie Visa MasterCard Platinum i Class and Comfort. Posiadacze platynowych kart mają ubezpieczenie automatycznie przypisane do karty, natomiast pozostali muszą je „uruchomić”.

W PKO BP do ubezpieczenia podróżnego przystąpić mogą posiadacze studenckich, błękitnych oraz srebrnych kart kredytowych. Muszą jedynie liczyć się z koniecznością wnoszenia miesięcznej opłaty w wysokości 4 zł. Natomiast właściciele złotych kart kredytowych korzystają z ubezpieczenia podróżnego nieodpłatnie. Partnerem banku jest Ergo Hestia.

W Kredyt Banku ubezpieczenie turystyczne obejmuje korzystających z karty kredytowej VisaGold i World MasterCard, pod warunkiem, że podróż – w kraju lub za granicą – nie będzie trwała dłużej niż 60 dni, a jej koszty opłacone zostaną posiadanym „plastikiem”. Ubezpieczenie oferowane jest we współpracy z TUiR Warta.


Zakres ubezpieczenia turystycznego z kartą kredytową

Ubezpieczeniem podróżnym, oferowanym w ramach karty kredytowej objęte mogą być także osoby towarzyszące w wyjeździe posiadaczowi „plastiku”. Dlatego warto zapytać w banku o zakres i warunki ubezpieczenia. Jak już wspomnieliśmy ubezpieczenie może być „aktywne” wówczas, gdy wszystkie koszty związane z podróżą – od przejazdu czy przelotu, po pobyt w hotelu, regulujemy płacąc kartą.

Właściwie większość ubezpieczeń podróżnych dołączanych do karty kredytowej przestaje obowiązywać, jeśli udajemy się do kraju objętego działaniami wojennymi. 

Z pewnością bardzo przydatną opcją, zarówno w oferowanym wraz z kartą kredytową, jak i w każdym innym ubezpieczeniu turystycznym jest niedoceniania, a w efekcie bardzo korzystna opcja assistance. W wersji podstawowej liczyć możemy na wsparcie medyczne, a więc telefoniczną konsultację zdrowotnych niedomagań z lekarzem, dostarczenie do miejsca pobytu niezbędnych medykamentów lub sprzętu rehabilitacyjnego. 

Serwis poinformuje nas także o warunkach pogodowych, utrudnieniach w ruchu, lokalizacji najbliższej stacji benzynowej, hotelu, a także o wydarzeniach sportowych i kulturalnych. 

W wersji rozbudowanej, tzw. Serwis Concierge, liczyć możemy także na zorganizowanie opieki nad nieletnimi bądź osobami zależnymi, z którymi podróżujemy, jeśli trafimy do szpitala. Do placówki medycznej zostaną nam także dostarczone rzeczy osobiste, pozostawione w pokoju hotelowym. W ramach assistance skorzystamy też z pomocy drogowej i auta zastępczego, rezerwacji biletu na mecz lub koncert itd. 


Czy takie ubezpieczenie jest korzystne?

Nawet nie dysponując rozległą wiedzą na temat ubezpieczeń jesteśmy w stanie ocenić, czy oferta banku jest korzystna. Przede wszystkim zapoznajmy się z warunkami ubezpieczenia, wyłączeniami oraz sumami ubezpieczenia. Jeśli polisa i tak wliczona jest w cenę korzystania karty kredytowej nic nie tracimy. Wyjeżdżając zawsze możemy wykupić osobne ubezpieczenie.
 

Ubezpieczenie za granicę dla Ciebie


Jeżeli jednak z korzystaniem z ubezpieczenia wiążą się dodatkowe koszty, warto zapoznać się z ofertą ubezpieczycieli i porównać cenę składki (w przypadku karty kredytowej trzeba zsumować cały okres, kiedy z niej korzystamy, regulując dodatkową opłatę za ubezpieczenie turystyczne) z zakresem ubezpieczenia, sumami gwarancyjnymi i wyłączeniami. W większości przypadków oferta banków wypada dość korzystnie.

Jeśli zdecydowani jesteśmy z takiej polisy korzystać warto przejrzeć oferty kart kredytowych różnych banków. Różnice mogą być zdecydowane. 


Autor: Karol Węgrzyniak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź