Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży

Data dodania: 2014-07-24
Ocena: 3 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Okres urlopowy w pełni. Wypoczynek marzy się wszystkim: dzieciom, młodzieży, pracownikom, dziadkom, a także przyszłym mamom. O jakiej ochronie powinny pomyśleć kobiety w stanie błogosławionym przed wyjazdem na zagraniczny wypoczynek?  Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy turystycznej?

Zmiana klimatu, stres związany z wyjazdem, trudy podróży, trudne warunki pogodowe np. ponad czterdziestostopniowe upały – wszystko to może nie pozostawać obojętne samopoczuciu przyszłej matki oraz dziecka. Oczywiście nie oznacza to, że kobiety w ciąży muszą ograniczać swoją aktywność i siedzieć w domu.

Jak najbardziej mają prawo do wakacyjnego odpoczynku, pod jednym warunkiem: przed wyjazdem nie istniały przeciwwskazania medyczne do odbycia zagranicznej podróży np. ich ciąża nie była poważnie zagrożona. Jeżeli istniały przeciwwskazania do odbycia podróży, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia na wakacjach.

EKUZ – warto mieć w krajach UE

Jeśli wyjeżdżasz do państwa należącego do wspólnoty UE, koniecznie wyrób Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ wydawana jest bezpłatnie wszystkim ubezpieczonym w ramach NFZ. Karta zapewnia dostęp do podstawowych świadczeń medycznych na zasadach, które obowiązują obywateli danego kraju.

Część usług medycznych może być darmowa, a część płatna. Turyści mogą skorzystać ze świadczeń niezbędnych z medycznego punktu widzenia i które zostały udzielone w celu uniknięcia sytuacji, zmuszającej pacjenta do powrotu do kraju. Aby nie musieć ponosić kosztów leczenia i mieć pełną ochronę ubezpieczeniową, niezbędny jest zakup polisy turystycznej.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych dla przyszłych mam

Przed wyjazdem na urlop zadbaj o ubezpieczenie turystyczne zawierające ubezpieczenie kosztów leczenia, dobry pakiet assistance oraz NNW. Pozostałe opcje takie jak np. ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego wybierz, gdy uznasz je za potrzebne. Jaką ochronę przewidują ubezpieczyciele dla kobiet w ciąży?

 

  

 

Niestety, w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych ochrona dla kobiet w ciąży ogranicza się tylko i wyłącznie do pokrycia kosztów przedwczesnego porodu (do 32 tygodnia ciąży). Taką ochronę oferuje Generali Direct (do wysokości 2000 euro) oraz TU Europa (do wysokości kosztów leczenia). Nieco szerszy zakres ochrony, obejmujący nie tylko koszty przedwczesnego porodu, ale również koszty związane z leczeniem i opieką w związku z komplikacjami mogącymi wystąpić w czasie ciąży, proponują tacy ubezpieczyciele jak:

 1. AXA – w ramach kosztów leczenia: jedna wizyta lekarska i ewentualny niezbędny transport do placówki medycznej w łącznej wysokości do 100 euro,
 2. Warta – ciąża i poród oraz związane z nim leczenia i opieka nad matką lub dzieckiem – do wysokości 4000 zł,
 3. PZU – leczenie związane z ciążą i porodem, w tym również koszt transportu do placówki medycznej – jednak nie więcej niż 10 proc. sumy ubezpieczenia, maksymalnie 6000 zł,
 4. Allianz – koszty leczenia związane z ciążą i porodem pokrywane do równowartości 1500 euro; pomoc udzielana wyłącznie w niezbędnym natychmiastowym zakresie w trakcie maksymalnie dwóch wizyt lekarskich.

Ochrona obejmuje pomoc do 32 tygodnia ciąży. Najlepsze warunki ochrony dla kobiet w ciąży oferują:
 1. Signal Iduna – zapewnia pokrycie wszelkich niezbędnych kosztów związanych z ciążą i porodem, który nastąpił nie później niż w 32 tygodniu ciąży – do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia,
 2. Ergo Hestia – nie stawia ograniczeń na koszty leczenia związane z ciążą i porodem; standardowo jednak brak odpowiedzialności za poród, który nastąpił po 32 tygodniu ciąży,
 3. AVIVA - ubezpieczenie turystyczne obejmuje leczenie związane z ciążą do końca jej trwania i poród, jeśli nastąpił nie później niż 2 miesiące przed przewidywanym terminem, maksymalnie do wysokości kosztów leczenia.
 4. Uniqa – ochrona zadziała w razie niespodziewanych powikłań ciąży oraz porodu, który nastąpił co najmniej 2 miesiące przed planowanym terminem – brak dodatkowych limitów sumy ubezpieczenia,
 5. IHI Bupa proponuje pełną opiekę medyczną dla kobiet w ciąży do 36 tygodnia, brak limitów na koszty leczenia (do 36 tygodnia ciąży, o ile nie jest ona wynikiem zapłodnienia in-vitro lub ciążą bliźniaczą - wtedy odpowiedzialność ubezpieczyciela ograniczona jest do 18 tygodnia).

Kup ubezpieczenie za granicę dla kobiet w ciąży


Oferta IHI Bupa jest bez wątpienia najlepszą ochroną dla ciężarnej w podróży – ubezpieczyciel z duńskim i brytyjskim kapitałem jest światowym leaderem w dziedzinie ubezpieczeń turystycznych. Niestety, aby kupić to ubezpieczenie trzeba spełniać następujące warunki:
 • dobrze znać język angielski (umowa i warunki ubezpieczenia będą w tym języku, poza tym w razie problemów na wakacjach i kontakcie z ubezpieczycielem to właśnie w tym języku będą się z tobą porozumiewać konsultanci),
 • opłacić składkę kartą kredytową w euro, funtach, dolarach lub frankach szwajcarskich.

Kobiety w ciąży, którym zależy na kompleksowej ochronie i które spełniają powyższe warunki mogą kupić polisę turystyczną w IHI Bupa tutaj.

Najważniejsze to nie wyjeżdżać na wakacje bez jakiejkolwiek ochrony ubezpieczeniowej. Przyszłe mamy muszą dbać o zdrowie swoje i maluszka. Nie warto lekceważyć zakupu polisy turystycznej przed wyjazdem na urlop.  

Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź