Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Polisa online w 5 min!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry

Data dodania: 2014-09-01
Ocena: 4 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Nie wszyscy są zwolennikami leżenia na plaży i zwiedzania zabytków. Wielu turystów spędzi urlop spacerując po górach, wspinając się i zdobywając kolejne szczyty. Tobie również marzy się górska wyprawa? Dobrze przygotuj się do wyjazdu, także pod kątem ubezpieczeniowym. Polisę turystyczną na wakacje w górach warto kupić także, gdy wyjeżdżasz w Tatry. Dlaczego?

Góry są równie wspaniałe jak niebezpieczne. Przed wyjazdem w tereny wysokogórskie trzeba zadbać o dobrą kondycję fizyczną, właściwe buty i ubiór do chodzenia po górach, a w razie zdobywania trudniejszych szczytów i wspinaczki, także o odpowiedni sprzęt. Jednak to nie wszystko - potrzebujesz także ubezpieczenia turystycznego. Jakiego?

Wyjeżdżam w Tatry – jakiej ochrony potrzebuję?


Jeżeli spędzasz urlop na terenie Polski, to nie potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego, które wykupują turyści wyjeżdżający na zagraniczne wakacje. Wystarczy ci sama polisa NNW. Z małym wyjątkiem. Gdy jedziesz w Tatry, blisko granicy polsko-czeskiej oraz polsko-słowackiej, powinieneś wykupić ubezpieczenie.

Po pierwsze, możesz wtedy nie ograniczać się tylko do Tatr po polskiej stronie, ale ruszyć śmiało dalej górskimi ścieżkami. Po drugie, nawet jeśli nie chcesz przekraczać granicy, nie jest powiedziane, że nie jej nie przekroczysz... niechcący. Wypadki chodzą po ludziach. Pewien 19-latek wyruszył samotnie na Rysy. Spadł z kilkumetrowej półki skalnej na słowacką stronę Tatr. Słowacka akcja ratownicza trwała kilkanaście godzin. A pechowy turysta otrzymał za nią rachunek na 15 tys. euro do zapłaty. Bo w Czechach i na Słowacji za akcję ratowniczą płacisz sam, jeśli nie pomyślałeś wcześniej o zakupie ubezpieczenia turystycznego.

Kup polisę na wyjazd


Jak odpowiednio ubezpieczyć się na wyjazd w Tatry?

  1. Kupić polisę turystyczną zawierającą ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa górskiego – najlepiej wybrać możliwie najwyższy limit, bowiem koszty akcji ratowniczej zaczynają się od kilku tysięcy euro a kończą na kilkunastu.
  2. W ramach polisy turystycznej warto wykupić ubezpieczenie NNW - dla osób, które nie posiadają takiej ochrony na co dzień lub też mają NNW chroniące jedynie na terenie Polski.
  3. Jeśli planujesz chodzić i wspinać się po górach poza granicami Polski – w razie nagłego wypadku i zachorowania koniecznością jest posiadanie ubezpieczenia kosztów leczenia oraz pomocy assistance (w ramach którego zostanie np. zorganizowany transport medyczny do Polski).

Taką kompleksową ochronę możesz kupić w formie jednej polisy turystycznej. Sprawdź ile to kosztuje, wypełniając nasz formularz.

Wspinaczka to sport ekstremalny


Wyjeżdżam w Alpy (lub inne zagraniczne góry) – jak się ubezpieczyć?


Planujesz spędzić tegoroczny urlop w sposób aktywny, uprawiając wspinaczkę wysokogórską za granicami naszego kraju? Ubezpieczenie turystyczne to w twoim przypadku konieczność! Zobacz co powinna zawierać taka polisa:
  1. Ubezpieczenie kosztów leczenia – leczenie w krajach alpejskich bywa bardzo kosztowne – jeden dzień w austriackim szpitalu na oddziale intensywnej opieki dla alpinisty, który spadł do szczeliny lodowca i doznał poważnych obrażeń kosztował 4 000 zł.
  2. Assistance – nieubezpieczony turysta za transport medyczny do kraju płaci z własnej kieszeni. Z kolei ubezpieczony turysta powierza sprawy formalne ubezpieczycielowi, który organizuje transport i pokrywa za niego rachunek. Transport medyczny do kraju to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sam transport chorego helikopterem z gór do szpitala we francuskich Alpach kosztował jedną turystkę 12 500 zł.
  3. 3. limit z wysoką sumą ubezpieczenia za poszukiwanie i ratownictwa górskie. Poszukiwanie i ratunek alpinisty zaginionego po austriackiej stronie Alp kosztował mężczyznę 10 000 zł. To i tak bardzo niewielka kwota – przy trudniejszych akcjach ratowniczych koszty mogą wynieść kilka razy więcej.
  4. Polisa NNW. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to cenna polisa i nie warto z niej rezygnować. Wypadek na urlopie to: długie leczenie, rehabilitacja, ból, zepsute wakacje, kłopoty z poruszaniem się, nieobecność w pracy. Warto zatem otrzymać rekompensatę finansową, które wspomoże Cię w tym nieprzyjemnym okresie. Nie wybieraj najniższych sum ubezpieczenia, bo im niższa suma, tym mizerniejsze świadczenie. A między odszkodowaniem o wysokości 250 zł a 2500 zł istnieje spora różnica.
  5. Zwyżka za uprawianie sportów podwyższonego ryzyka. Bardzo ważna informacja dla osób planujących aktywne wakacje – przy zakupie ubezpieczenia należy podać rodzaj aktywności jaką planujesz wykonywać na urlopie. Jeżeli wakacje spędzisz leżąc na plaży i kąpiąc się w morzu, wystarczy Ci standardowe ubezpieczenie turystyczne.
Gdy jednak planujesz spędzić urlop na wspinaczce wysokogórskiej lub chodzeniu po wysokich górach, wtedy koniecznością jest zakup dodatkowej zwyżki w polisie turystycznej w związku z uprawianiem sportów ekstremalnych.

Wakacje w górach tylko z ubezpieczeniem


Towarzystwa ubezpieczeniowe do sportów ekstremalnych zaliczają m. in.: wspinaczkę wysokogórską, wspinaczkę skałkową, alpinizm czy kolarstwo górskie. Jeżeli planujesz uprawiać którąkolwiek z powyższych dyscyplin uznawanych przez ubezpieczycieli za niebezpieczną, musisz się dodatkowo ubezpieczyć, w przeciwnym wypadku standardowa polisa nie zadziała i nie otrzymasz wsparcia od firmy ubezpieczeniowej po wypadku! Zwyżka za uprawianie sportów ekstremalnych wynosi zwykle do 300 proc. składki podstawowej w ubezpieczeniu turystycznym.

Ubezpieczenie dla Ciebie


Zakup ubezpieczenia turystycznego to niezbędny wydatek każdego miłośnika gór wyjeżdżającego na urlop. Nie pozwól, aby urlop w górach skończył się dla Ciebie problemami... finansowymi. Nagła choroba lub nieszczęśliwy wypadek są wystarczającym zmartwieniem, szkoda jeszcze martwić się w takiej chwili wysokimi rachunkami. Polisę turystyczną przed wyjazdem w góry kupisz szybko i wygodnie przez internet za pomocą porównywarki ubezpieczeń turystycznych. 

Joanna Kubica

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź