Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Zamieszki, ataki terrorystyczne

Wyjeżdżasz do Egiptu? Czy wiesz, że
standardowa polisa wyklucza wypłatę
odszkodowania w takiej sytuacji?
Wybierz polisę,która ochroni Ciebie
i Twoją rodzinę!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać?
Jeśli planujesz uprawiać:
Rafting, jazdę konną lub na rowerze
Nurkowanie z butlą, kajaki i inne
Ta polisa jest dla Ciebie!

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Aktywne wakacje – jak się ubezpieczyć?

Data dodania: 2017-05-17
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wielu turystów preferuje aktywny wypoczynek podczas swoich letnich wakacji. Zamiast leżeć na plaży czy popijać drinki z palemką, wypoczywając nad basenem, biorą rower, wynajmują sprzęt sportowy lub spróbują swoich sił w różnych dyscyplinach. Dzięki temu utrzymują znakomitą kondycję swojego ciała i czerpią satysfakcję z wyjazdów.
aktywne wakacje


Jeśli i ty wybierasz aktywny model wypoczynku, sprawdź, jak w takiej sytuacji powinieneś się ubezpieczyć.
 

Ubezpieczenie kosztów leczenia

 
W standardowym ubezpieczeniu turystycznym jesteśmy chronieni przede wszystkim przed ponoszeniem kosztów leczenia podczas wyjazdu. Ubezpieczenie może obejmować pokrycie kosztów leczenia ambulatoryjnego, zabiegów, operacji, hospitalizacji, zakupu niezbędnych leków, transport medyczny, jak i koszty związane ze zorganizowaniem odpowiedniego transportu do kraju osoby chorej lub poszkodowanej w wypadku. Jadąc na aktywny wypoczynek, sprawdźmy, czy nasze ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia w związku z uprawianiem sportów, w tym sportów wysokiego ryzyka i dyscyplin ekstremalnych. Każda firma ubezpieczeniowa może je przy tym definiować w nieco odmienny sposób, dlatego sprawdźmy to w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
 
Podstawowe polisy turystyczne mogą w ramach wyłączeń odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela ujmować także ryzyko uprawiania jakichkolwiek sportów. Wówczas złamanie nogi nawet w czasie grania w siatkówkę na animacjach w hotelu może skutkować odmową wypłaty świadczenia z polisy.

Sprawdź ceny polis!

 

Co z kosztami akcji ratowniczych?

 
Podczas nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej i tym podobnych eskapad może dojść do wypadku i sami nie będziemy w stanie wrócić do hotelu czy pensjonatu, w którym się zatrzymaliśmy. Dlatego warto, aby w ubezpieczeniu turystycznym była ujęta opcja ubezpieczenia kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwań najczęściej jest już zawarta w zakresie ubezpieczenia kosztów leczenia.
 

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

 
Dobrej klasy rower, rolki, czy sprzęt wspinaczkowy kosztują niemało, a podczas wyjazdu mogą ulec uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży. Standardowa polisa turystyczna może nie obejmować takich ryzyk. Dlatego zawierając umowę z wybraną firmą ubezpieczeniową, wynegocjujmy ujęcie ubezpieczenia bagażu i sprzętu sportowego. Zwykle w takim przypadku trzeba liczyć się z koniecznością opłacenia wyższej składki na ubezpieczenie turystyczne.
 

Ubezpieczenie NNW

 
Uprawianie dyscyplin ryzykownych i ekstremalnych podnosi poziom adrenaliny w żyłach, ale wiąże się też z wyższym poziomem ryzyka odniesienia poważnych obrażeń. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do śmierci. Chcąc zabezpieczyć przyszłość najbliższych nam osób i zapewnić sobie odpowiednie środki finansowe na leczenie i rehabilitację, powinniśmy podpisać z ubezpieczycielem polisę turystyczną, obejmującą opcję NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Odszkodowanie z takiego ubezpieczenia jest wypłacane w związku z odniesieniem określonego uszczerbku na zdrowiu. Ewentualnie wypłacana jest suma ubezpieczenia osobom uposażonym po śmierci ubezpieczonego.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź