Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać?
Jeśli planujesz uprawiać:
Rafting, jazdę konną lub na rowerze
Nurkowanie z butlą, kajaki i inne
Ta polisa jest dla Ciebie!

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Assistance w ubezpieczeniu turystycznym

Data dodania: 2015-07-24
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co by się stało gdybyście nagle potrzebowali pomocy za granicą, na przykład podczas wyjazdu na urlop? Z mieszkańcami miejscowości turystycznych trudno jest się dogadać nawet jeśli biegle władacie językiem angielskim. Można oczywiście liczyć na łut szczęścia i na to, że akurat trafi się na życzliwego i chętnego do pomocy mieszkańca kraju, w którym przebywacie. Lepiej jednak dmuchać na zimne i być przygotowanym na nieco inny scenariusz. 

Podróżni często nie zwracają uwagi na to, co oferuje im usługa assistance w polisie turystycznej. To wielki błąd, gdyż właśnie ten rodzaj ubezpieczenia ogromnie przydaje się podczas pobytu na urlopie. Assistance w podróży to 24h pomoc w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas wyjazdu. Jakiego rodzaju pomoc? Zarówno informacyjna jak i organizacyjna. Jednak szczegółowy zakres assistance określa OWU towarzystwa, w którym zdecydujemy się wykupić ubezpieczenie. Zwykle jednak występuje ono w wariancie podstawowym oraz rozbudowanym, dającym zdecydowanie większe możliwości. Przeważnie już w podstawowej wersji przysługuje nam pomoc tłumacza, opieka nad bliskimi i dziećmi z nami podróżującymi.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb


Co wchodzi w zakres assistance?


Jak już wspomniałam szczegółowy zakres usługi określają ogólne warunki ubezpieczenia każdego TU. Przyjrzyjmy się temu, co na ogół proponowane jest podróżnym i co to oznacza (na przykładzie produktu „W podróży” firmy Aviva):

całodobowy dyżur Centrum Alarmowego Niektóre centra alarmowe działają tylko w dni powszednie w określonych godzinach. W tym przypadku po pomoc możesz zadzwonić zawsze.
organizacja kosztów leczenia Mowa tu o kosztach leczenia, które zapewnia ubezpieczenie turystyczne.
dostarczenie leków Jeśli podczas wyjazdu zostaniesz pozbawiony niezbędnych leków, TU zapewni Ci ich dostarczenie na miejsce pobytu. Po powrocie do Polski masz 10 dni na zwrot kosztów ich zakupu.
transport do Polski lub kraju rezydencji Jeśli nie będziesz mógł kontynuować podróży założonym wcześniej środkiem transportu (np. ze względu na stan zdrowia) TU zapewni Ci odpowiedni powrót do domu.
transport zwłok osoby ubezpieczonej lub pochówek za granicą Pokrywa koszty pochówku do 3000 EUR. Warunkiem jest odpowiedzialność TU z tytułu kosztów leczenia lub NNW.
powrót osób bliskich Jeśli podróżowałeś z kimś Ci bliskim, TU zapewni tej osobie powrót do kraju.
organizacja i pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia osoby bliskiej Jeśli podczas wyjazdu trafisz do szpitala, co sprawi, że nie będziesz mógł terminowo wrócić do Polski, TU zapewni osobie Ci towarzyszącej nocleg i wyżywienie (maks. 7 dób po 100 EUR za dobę).
organizacja i pokrycie kosztów podróży służbowej osoby oddelegowanej do Twojego zastępstwa Miałeś wypadek podczas podróży służbowej? TU sprowadzi na miejsce pobytu osobę, która dokończy Twoje zadania (maksymalnie do 1000 EUR).
transport niepełnoletnich dzieci Byłeś na urlopie sam z dzieckiem? Jeśli trafisz do szpitala, TU zaopiekuje się nim. Pokryje koszty powrotu do Polski, a także zapewni mu opiekę na czas podróży.
przekazywanie informacji Jeśli nie będziesz mógł sam skontaktować się z bliskimi, którzy zostali w Polsce (strajk, atak terrorystyczny, pobyt w szpitalu), TU przekaże im informacje dotyczące Twojej sytuacji.
organizacja i pokrycie kosztów wizyty osoby bliskiej Jeśli nie towarzyszy Ci w podróży żadna osoba pełnoletnia, a Twój pobyt w szpitalu wyniesie ponad 7 dni, TU sprowadzi wskazaną przez Ciebie osobę na miejsce Twojej hospitalizacji.
organizacja i pokrycie dodatkowych kosztów zakwaterowania i wyżywienia za granicą w celu Twojej rekonwalescencji TU zapewni Ci powrót do kraju po okresie leczenia. Jednak jeśli lekarz zaleci Ci przed nim okres rekonwalescencji, assistance zapewni Ci zakwaterowanie i wyżywienie na czas 7 dni (100 EUR za dobę).
organizacja i pokrycie kosztów kontynuacji podróży Jeśli z powodu wypadku lub zachorowania musiałeś przerwać podróż, w razie poprawy zdrowia TU zapewni Ci transport do miejsca kolejnego etapu Twojej podróży (maksymalnie 500 EUR).
pomoc w razie utraty środków płatniczych To kontakt z Twoim bankiem w razie zgubienia, kradzieży lub zniszczenia środków płatniczych podczas podróży
pomoc w razie utraty dokumentów podróży TU poinstruuje Cię co zrobić w sytuacji, gdy dokumenty niezbędne do kontynuowania podróży zaginą, ulegną zniszczeniu lub kradzieży. TU nie pokrywa kosztów wyrobienia nowych.
pomoc przy zablokowaniu konta Jeśli w czasie podróży zginą Ci karty kredytowe lub czeki podróżne, TU skontaktuje Cię z bankiem w celu ich zablokowania.

Kup ubezpieczenie


Wybierając ubezpieczenie turystyczne warto zwrócić uwagę na zakres usługi assistance. Może się okazać, że nieco droższa polisa będzie posiadała o wiele bardziej rozbudowany zakres pomocy i np. w przypadku zgubienia dokumentów, nie ograniczy się wyłącznie do wyjaśnienia co należy zrobić, a TU pokryje również koszty wyrobienia nowych dokumentów. Mając wykupioną usługę assistance możemy zadzwonić z prośbą o konsultację medyczną np. co należy zrobić w razie poparzenia przez meduzę, albo jak dawkować konkretny lek. Czasem już taka pomoc wystarczy.  

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź