Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Jakie korzyści przynosi kupno ubezpieczenia turystycznego

Data dodania: 2015-04-20
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Mimo, że coraz więcej podróżnych decyduje się na kupno polis turystycznych przed wyjazdem na wakacje, to wciąż istnieją osoby, które zastanawiają się nad jej zakupem. Nie ma jednak wątpliwości, że posiadanie takiego ubezpieczenia może wiele ułatwić i uchronić nas przed niepotrzebnymi kosztami.


Poczucie bezpieczeństwa

Przed wyjazdem na urlop często towarzyszy nam stres związany ze zdarzeniami, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Posiadanie polisy minimalizuje te emocje i pozwala cieszyć się czasem wolnym, pięknem lokalnej przyrody i architektury oraz smakami tamtejszej kuchni. Szczególnie ważne jest ubezpieczenie kosztów leczenia, które pokryje opłaty naliczone przez jednostkę medyczną udzielającą nam pomocy. Bez takiej polisy możemy polegać jedynie na swoich oszczędnościach, które jednak mogą nie wystarczyć na zapłacenie wszystkich wystawionych przez szpital rachunków.
 

Porównaj oferty polis

 

Oszczędzanie pieniędzy

Wbrew pozorom ubezpieczenie turystyczne pozwala nam na minimalizowanie kosztów naszego wyjazdu. Co prawda, musimy zapłacić składkę, ta jednak jest na tyle niska, że właściwie każdy jest w stanie ją zapłacić. Polisa turystyczna (w zależności od jej zakresu ochrony) może kosztować nawet 1,80 zł za dzień pobytu na urlopie.

Wypadek podczas wyjazdu, na który nie zostaliśmy ubezpieczeni może znacznie zwiększyć nasze wakacyjne wydatki. Sama wizyta u lekarza pierwszego kontaktu wyniesie nas przynajmniej kilkadziesiąt złotych, nie mówiąc już kosztach hospitalizacji czy transportu sanitarnego. Również wizja utraty naszej własności w postaci sprzętu sportowego, który często zabieramy ze sobą na wakacje powoduje nie tylko podniesione ciśnienie, ale także wiąże się z dodatkowymi kosztami. Te obejmują zwykle zakup nowych ubrań i kosmetyków, które pomogą nam przetrwać do czasu odzyskania naszej własności lub powrotu do kraju.

Opłacona przez nas składka ubezpieczeniowa to zwykle jedyny wydatek, jaki poniesiemy. Gdy dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową, towarzystwo wypłaci odszkodowanie i pokryje koszty związane z likwidacją szkód.

 

Czas to pieniądz

Ubezpieczyciele w ramach polisy turystycznej oferują nie tylko pomoc finansową, ale również logistyczną. Gdy w momencie wypadku nie jesteśmy w stanie sami zorganizować pomocy sobie lub ubezpieczonej bliskiej osobie, wystarczy telefon do ubezpieczyciela, który postara się jak najszybciej zorganizować wsparcie. Wyobraźmy sobie, że podczas wspólnego pobytu na wakacjach za granicą nasze dziecko zachorowało i ma wysoką temperaturę. Poza tym, że martwimy się o naszą pociechę, nie wiemy, do której przychodni powinniśmy się udać, aby otrzymać bezpłatną pomoc, np. w ramach karty EKUZ. Wówczas wystarczy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta, do którego numer otrzymujemy razem z polisą, a pracownicy COK udzielą nam niezbędnych informacji. Przypomnijmy, że często w takich sytuacjach czas i szybka reakcja może uratować poszkodowanemu życie.

 

Wybór należy do nas

Sami decydujemy o tym, jakiej ochrony i w jakim zakresie potrzebujemy. Zwykle w podstawowej wersji polisy mamy zapewnione koszty leczenia oraz Assistance, ale oprócz tego możemy również wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, a także bagażu i sprzętu sportowego. Wykupienie tych polis w pakiecie gwarantuje niższe koszty niż wówczas, gdybyśmy wykupowali je osobno.

 

Ochrona, jakiej nie dostaniemy w ramach EKUZ

Jak już wcześniej wspominaliśmy, ubezpieczenie turystyczne wykupione w towarzystwie ubezpieczeniowym daje dużo szerszą ochronę niż karta EKUZ. W jego ramach mamy nie tylko zwrot kosztów leczenia (i to w dużo większym stopniu niż gwarantuje to EKUZ), ale również pokrycie kosztów transportu do Polski, kosztów ratownictwa górskiego, a także NNW i OC (przy wykupieniu dodatkowej ochrony). Warto więc zapłacić kilka złotych, aby ochrona podczas wyjazdu była większa.
 

Kompleksowa ochrona dla Ciebie - sprawdź


Towarzystwa ubezpieczeniowe zdają sobie więc sprawę z tego, co potrzebują turyści i w swojej ofercie proponują właśnie te świadczenia, które są najbardziej przez nich pożądane.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź