Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

Praca fizyczna za granicą

Wyjazd do pracy sezonowej?
Wakacyjna praca za granicą?
Ta oferta jest właśnie dla Ciebie!
Wybierz produkt Bezpieczne Podróże
Już od 3,77/dzień

Ubezpieczenie dla VIP-ów

Najlepsza dostępna na rynku oferta!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Kompleksowa ochrona na cały świat!
Światowej sławy ubezpieczyciel
Online 5% zniżki

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Jakie ubezpieczenie komunikacyjne przed wyjazdem w dalszą podróż?

Data dodania: 2017-05-29
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Już z początkiem czerwca zaczynamy planować nasze wakacyjne eskapady. Część z nas wybierze się na urlop do Polski lub za granicę własnym samochodem. Powinniśmy odpowiednio wcześnie zadbać o wykupienie dla niego właściwego ubezpieczenia komunikacyjnego.

ubezpieczenia auta na wyjazd

 

Na wakacje własnym samochodem

 

Z wygody, względów ekonomicznych oraz chęci uniezależnienia się od zbiorowych środków transportu, nawet 60 proc. Polaków co roku na wakacje wybiera się własnym samochodem. (badania firmy Stena Line z 2015 roku). Własne auto jest postrzegane jako jeden z najwygodniejszych środków transportu. Można nim dojechać w każde, interesujące turystę miejsce, zabrać tyle bagażu, ile ma się ochotę i podróżować zgodnie z własnym rytmem, co ma największe znaczenie przy wyjazdach z małymi dziećmi i konieczności zatrzymywania się nawet na kilka postojów w ciągu paru godzin jazdy.

 

Przed wyjazdem własnym samochodem na wczasy trzeba go odpowiednio do tego celu przygotować. Nawet jeśli kilka miesięcy wcześniej właściciel dokonywał przeglądu okresowego na Okręgowej Stacji Pojazdów, warto go powtórzyć na kilka dni przed wyruszeniem w drogę. Mechanicy ocenią, czy poszczególne układy samochodu są w dobrym stanie, czy nic nie trzeba wymienić, aby zminimalizować ryzyko awarii na drodze.

 

Kierowca we własnym zakresie powinien zadbać o wymianę wysłużonych opon na nowe, dostosowane pod kątem rozmiaru i stylu jazdy oraz warunków atmosferycznych. Musi także uzupełnić płyny eksploatacyjne w samochodzie, zwłaszcza olej silnikowy, płyn w chłodnicy, płyn do spryskiwaczy czy płyn hamulcowy.

 

Dobrze jest wyposażyć auto w zaktualizowany system nawigacji GPS, który ułatwi nam dotarcie do wyznaczonego celu. Ma to szczególne znaczenie poza granicami kraju, kiedy trudno jest czasem uzyskać i zrozumieć informacje od napotkanych obcokrajowców.

 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

 

Sprawny technicznie samochód będzie na pewno bardzo ważny w przypadku wyboru samodzielnego dojazdu na wakacje. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, aby pojazd posiadał odpowiednie ubezpieczenia. W większości europejskich krajów honorowana jest polisa OC, wykupiona u krajowego ubezpieczyciela. Tak samo jak w Polsce, będzie ona funkcjonować w krajach Unii Europejskiej, a także w kilku krajach spoza struktur unijnych. Jeśli kraj, do którego się wybieramy, nie honoruje ubezpieczenia OC, koniecznie postarajmy się przed wyjazdem o tzw. Zieloną Kartę, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego. Większość ubezpieczycieli wydaje taki certyfikat bezpłatnie na życzenie klienta, będącego posiadaczem polisy OC komunikacyjnej. Możemy sprawdzić to, wykupując ubezpieczenie OC na wowpolisa.

 

Fakultatywnie na wyjazd wakacyjny własnym autem, w Polskę lub poza granice kraju, można wykupić ubezpieczenie autocasco, które pokryje koszty naprawy nawet wtedy, gdy do kolizji lub wypadku dojdzie z winy kierowcy, albo w wyniku zdarzeń niezależnych. Może obejmować ono również ryzyko kradzieży pojazdu. Sprawdzić należy, czy ubezpieczenie AC obejmuje zdarzenia tylko w Polsce, czy również w Europie. Internetowy kalkulator ubezpieczeń OC AC ułatwi nam wybór odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego, w korzystnej cenie.

 

Nieocenioną pomocą podczas wyjazdów własnym autem może okazać się pakiet assistance. Przy wycieczkach zagranicznych należy sprawdzić, czy obejmuje on ryzyka zdarzeń poza granicami kraju oraz jakie obowiązują limity np. na holowanie uszkodzonego auta za granicą.

 

Odpowiednie ubezpieczenia komunikacyjne przyniosą nam komfort podróżowania w Polsce i za granicą własnym autem. Zawsze mamy pewność, że w awaryjnej sytuacji pomoże nam nasz ubezpieczyciel.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2021     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź