Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Praca fizyczna za granicą

Wyjazd do pracy sezonowej?
Wakacyjna praca za granicą?
Ta oferta jest właśnie dla Ciebie!
Wybierz produkt Bezpieczne Podróże
Już od 3,77/dzień

Polisa dla seniora

Dla osób powyżej 65 r. ż.
Atrakcyjne pakiety do wyboru
Brak zwyżki za wiek!
Rozszerzenie o choroby przewlekłe
Bez zwyżki za wiek

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Święta w górach – jakie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Data dodania: 2015-12-11
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Okres świąteczny to czas zakupów, wyjazdów, ale i aktywnego wypoczynku. Zamierzając spędzić ostatnie dni roku poza domem należy liczyć się ze wzrostem kosztów, choć można też sporo oszczędzić. Oszczędności nie należy jednak szukać przy zakupie ubezpieczenia, bo zbyt tania polisa oznacza minimalną ochronę.


Fot. Pixabay

    Wybierz ubezpieczenie turystyczne

 

Polisa przede wszystkim ma chronić ubezpieczonych, tak żeby nie musieli martwić się o bezpieczeństwo i koszty podczas urlopu. Jeśli suma ubezpieczenia będzie zbyt niska, może nie pokryć kosztów ewentualnego leczenia po wypadku na stoku. Dlatego jej wysokość powinna odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom podróżujących.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Wyjeżdżając, trzeba wziąć pod uwagę urazy i choroby, na które jest się narażonym podczas pobytu wypoczynkowego. W razie potrzeby dobrze jest wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc. Koszty leczenia są zwykle zawarte w standardowej ofercie ubezpieczeniowej. W przypadku zachorowania wystarczy skorzystać z infolinii. Turyści telefonicznie zostaną poinstruowani o dalszych krokach, które powinni podjąć w celu uzyskania pomocy. Koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel w ramach polisy.

NNW i OC

Nieszczęśliwe wypadki na stoku niestety zdarzają się przez cały sezon narciarski. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działa w przypadku śmierci ubezpieczonego lub doznania przez niego uszczerbku na zdrowiu. Pieniądze wypłacane są na pokrycie kosztów leczenia urazów. Z kolei polisa od odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza finanse narciarza – koszty za szkody wyrządzone innemu użytkownikowi stoku są przenoszone na ubezpieczyciela. Roszczenia poszkodowanego mogą dotyczyć zarówno zwrotu kosztów związanych ze zniszczonym sprzętem narciarskim, uszczerbkiem na zdrowiu, a także wszelkimi kosztami, które musi ponieść w konsekwencji wypadku.

Assistance

To rozwiązanie idealne dla aktywnych rodzin. Chroni każdego członka w tzw. kryzysowych sytuacjach, gwarantując zorganizowanie transportu rodziny chorego do Polski, opieki nad dziećmi oraz przewozu bliskiej osoby, która przyjedzie zaopiekować się poszkodowanym na czas jego leczenia. Ubezpieczyciel może zapewnić także pomoc prawnika oraz tłumacza w razie potrzeby ubezpieczonego.

Ubezpieczenie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej

W Polsce górska akcja ratownicza jest pokrywana z pieniędzy podatników. Za granicą obowiązuje inna procedura – to poszkodowany pokrywa koszty poszukiwań, a kwota, jaką trzeba zapłacić za pomoc wyszkolonej ekipy może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Polisa turystyczna zawierająca tego typu ochronę zapewnia pokrycie kosztów przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Oczywiście w określonych sytuacjach, które są zawarte w OWU poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego i zgubionych dokumentów

Świadczenie działa w razie kradzieży, zgubienia bądź zniszczenia bagażu ubezpieczonego. Ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z dostarczeniem pakunku lub rekompensuje wartość finansową. Podobnie dzieje się w przypadku zaginięcia dokumentów. Podróżny może liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego, które zajmie się zablokowaniem kont bankowych i wszelkimi formalnościami związanymi z zajściem.

Redakcja portalu: www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl

    Porównaj łatwo polisy

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź