Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

NNW Podróże krajowe

Szukasz NNW na czas wyjazdu?
Potrzebujesz dodatkowej ochrony
Następstw nieszczęsliwych wypadków
Również na zawody i obozy
Już od 2 zł/dzień

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Polisa online w 5 min!

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Szlakiem polskich zamków i pałaców

Data dodania: 2015-09-03
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polska może poszczycić się unikatowymi w skali światowej i przyciągającymi setki turystów rocznie zamkami i pałacami. Każdy z regionów naszego kraju, kryje w sobie zachwycające rezydencje, które od setek lat dodają uroku okolicy. W czasie letniego wypoczynku, warto poznać, a może spędzić urlop w niektórych z nich.
 
Polska może poszczycić się unikatowymi w skali światowej i przyciągającymi setki turystów rocznie zamkami i pałacami. Każdy z regionów naszego kraju, kryje w sobie zachwycające rezydencje, które od setek lat dodają uroku okolicy. W czasie letniego wypoczynku, warto poznać, a może spędzić urlop w  niektórych z nich.
 

Dolny Śląsk
 

Szlak zamków Piastowskich to szlak turystyczny na Dolnym Śląsku, gdzie na długości 146 km możemy zobaczyć 15 zamków. Najciekawsze miejsca na tym szlaku to:
 1. Zamek Książ – ten trzeci co do wielkości zamek w Polsce znajduje się w Wałbrzychu. Na zamku tym gościło wiele sław m.in. Winston Churchill. Po drugiej wojnie światowej zamek był zdewastowany i dopiero po jego odnowieniu, udostępniono go zwiedzającym. W skład całego kompleksu Zamku Książ wchodzi zamek, park romantyczny, stadnina koni i ruiny starego Zamku Książ.
 2. Zamek w Bolkowie – wzniesiony na Zamkowym Wzgórzu, był częścią fortyfikacji miejskich. Jego najbardziej charakterystyczną częścią jest wieża z dziobem, w której znajduje się loch głodowy. Według jednej z legend na zamku mogła być ukryta Bursztynowa Komnata. Co roku odbywa się tutaj festiwal muzyki gotyckiej – Castle Party.
 

Opolszczyzna
 

 1. Zamek w Mosznej – ten jeden najpiękniejszych polskich zamków znajduje się na Opolszczyźnie. Na jego niezwykłą, zróżnicowaną architekturę składa się 99 wież i 365 pomieszczeń. Zamek otoczony jest okazałym ogrodem.
 

Ubezpieczenie na wyjazd w Polsce

Warmia i Mazury 
 

Interesującą trasą w tym rejonie Polski jest szlak zamków Gotyckich. W jego skład wchodzi 12 zamków. Oto niektóre z nich:
 1. Zamek w Nidzicy – to miejsce, w którym rezydował krzyżacki prokurator. Po zniszczeniach w trakcie II wojny światowej został w pełni odbudowany i przekazany lokalnym instytucjom. Dziś na zamku mieści się Muzeum Ziemi Nidzickiej oraz hotel i restauracja.
 2. Zamek w Rynie – to średniowieczny zamek krzyżacki wzniesiony między dwoma jeziorami. Dziś w pięknie zachowanych gotyckich wnętrzach znajduje się hotel, restauracja i Spa.
 3. Zamek w Gniewie – budowany przez Zakon Krzyżacki przez 40 lat był najpotężniejszą twierdzą na lewym brzegu Wisły. Obecnie odbywają się tutaj turnieje rycerskie.
 4. Zamek w Malborku – ogromny, imponujący warowny zamek otoczony fosą, siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. Budowla zachwyca stylem i rozmachem. Zamek ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 

Małopolska i Śląsk
 

W województwie małopolskim i na śląsku leży szlak Orlich Gniazd. Nazwa wywodzi się od leżących na szlaku i usytuowanych na skałach zamków. Pierwotnie ich celem była obrona szlaku handlowego z Krakowa do Wielkopolski. Najbardziej znane to:
 1. Zamek w Pieskowej Skale – zachwycający i pięknie położony na pograniczu Ojcowskiego Parku Narodowego, ze wspaniale zachowaną architekturą i wnętrzem. Zamek ten znany jest z serialu „Janosik” oraz filmu „Ogniem i mieczem”.
 2. Zamek Ogrodzieniec – to udostępnione do zwiedzania imponujące ruiny zamku (największego na całym szlaku), który znajdował się na wysokiej skale. Według legendy ruiny nawiedza mroczna zjawa Czarnego psa z Ogrodzieńca, z płonącymi oczami.
 3. Zamek Bobolice – to zamek królewski, zbudowany przez Kazimierza Wielkiego i zrekonstruowany w XX wieku. Podobno w jego podziemiach znaleziono kiedyś ogromny skarb, którego część nadal jest tam ukryta.
 4. Zamek w Nidzicy – jest jedną z największych atrakcji Pienin. Przepięknie usytuowany nad jeziorem Czorsztyńskim, co roku przyciąga wielu turystów.
 

Mazowsze
 

 1. Pałac w Radziejowicach – to przepiękny i reprezentacyjny kompleks pod Warszawą. W jego skład wchodzi pałac, zameczek, dwór i urokliwy park. Jest to idealne miejsce na spędzenie weekendu. 
 2. Łazienki Królewskie w Warszawie – ten XVIII wieczny kompleks pałacowo-parkowy jest najbardziej lubianym miejscem odpoczynku wszystkich warszawiaków. Otoczony malowniczym parkiem zachęca do weekendowych spacerów.
 3. Pałac w Wilanowie – cenny, barokowy kompleks pałacowo-parkowy z bogatym, królewskim wyposażeniem i dwupoziomowym, imponującym parkiem.
 

Lubelszczyzna 
 

 1. Pałac Zamoyskich w Kozłówce – przepiękna XVIII-wieczna rezydencja arystokratyczna z zachowanym autentycznym wystrojem i wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku, otoczony urokliwym ogrodem, w którym utworzono Muzeum Socrealizmu.
 2. Pałac Czartoryskich w Puławach – klasycystyczny i rozległy pałac położony w pięknym parku w stylu angielskim. Można w nim podziwiać wiele ciekawych budowli np. Świątynię Sybilli, wybudowaną na wzór antycznej greckiej świątyni.
 

Kup polisę na każdy wyjazd

Podlasie
 

 1. Pałac Branickich w Białymstoku – to barokowa rezydencja, która kiedyś była żywym ośrodkiem kultury, działał tu teatr i balet. Dziś jest to okazała budowla z przepiękną salą balową.

  

Wielkopolska  
 

 1. Pałac w Rogalinie – imponująca, jedna z najpiękniejszych w Wielkopolsce. Rezydencja otoczona jest 27-hektarowym parkiem. W 2015 roku pięknie odrestaurowane wnętrza zostały udostępnione turystom.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź