Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Polisa online w 5 min!

Zamieszki, ataki terrorystyczne

Wyjeżdżasz do Egiptu? Czy wiesz, że
standardowa polisa wyklucza wypłatę
odszkodowania w takiej sytuacji?
Wybierz polisę,która ochroni Ciebie
i Twoją rodzinę!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Szlakiem polskich zamków i pałaców

Data dodania: 2015-09-03
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polska może poszczycić się unikatowymi w skali światowej i przyciągającymi setki turystów rocznie zamkami i pałacami. Każdy z regionów naszego kraju, kryje w sobie zachwycające rezydencje, które od setek lat dodają uroku okolicy. W czasie letniego wypoczynku, warto poznać, a może spędzić urlop w niektórych z nich.
 
Polska może poszczycić się unikatowymi w skali światowej i przyciągającymi setki turystów rocznie zamkami i pałacami. Każdy z regionów naszego kraju, kryje w sobie zachwycające rezydencje, które od setek lat dodają uroku okolicy. W czasie letniego wypoczynku, warto poznać, a może spędzić urlop w  niektórych z nich.
 

Dolny Śląsk
 

Szlak zamków Piastowskich to szlak turystyczny na Dolnym Śląsku, gdzie na długości 146 km możemy zobaczyć 15 zamków. Najciekawsze miejsca na tym szlaku to:
 1. Zamek Książ – ten trzeci co do wielkości zamek w Polsce znajduje się w Wałbrzychu. Na zamku tym gościło wiele sław m.in. Winston Churchill. Po drugiej wojnie światowej zamek był zdewastowany i dopiero po jego odnowieniu, udostępniono go zwiedzającym. W skład całego kompleksu Zamku Książ wchodzi zamek, park romantyczny, stadnina koni i ruiny starego Zamku Książ.
 2. Zamek w Bolkowie – wzniesiony na Zamkowym Wzgórzu, był częścią fortyfikacji miejskich. Jego najbardziej charakterystyczną częścią jest wieża z dziobem, w której znajduje się loch głodowy. Według jednej z legend na zamku mogła być ukryta Bursztynowa Komnata. Co roku odbywa się tutaj festiwal muzyki gotyckiej – Castle Party.
 

Opolszczyzna
 

 1. Zamek w Mosznej – ten jeden najpiękniejszych polskich zamków znajduje się na Opolszczyźnie. Na jego niezwykłą, zróżnicowaną architekturę składa się 99 wież i 365 pomieszczeń. Zamek otoczony jest okazałym ogrodem.
 

Ubezpieczenie na wyjazd w Polsce

Warmia i Mazury 
 

Interesującą trasą w tym rejonie Polski jest szlak zamków Gotyckich. W jego skład wchodzi 12 zamków. Oto niektóre z nich:
 1. Zamek w Nidzicy – to miejsce, w którym rezydował krzyżacki prokurator. Po zniszczeniach w trakcie II wojny światowej został w pełni odbudowany i przekazany lokalnym instytucjom. Dziś na zamku mieści się Muzeum Ziemi Nidzickiej oraz hotel i restauracja.
 2. Zamek w Rynie – to średniowieczny zamek krzyżacki wzniesiony między dwoma jeziorami. Dziś w pięknie zachowanych gotyckich wnętrzach znajduje się hotel, restauracja i Spa.
 3. Zamek w Gniewie – budowany przez Zakon Krzyżacki przez 40 lat był najpotężniejszą twierdzą na lewym brzegu Wisły. Obecnie odbywają się tutaj turnieje rycerskie.
 4. Zamek w Malborku – ogromny, imponujący warowny zamek otoczony fosą, siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. Budowla zachwyca stylem i rozmachem. Zamek ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 

Małopolska i Śląsk
 

W województwie małopolskim i na śląsku leży szlak Orlich Gniazd. Nazwa wywodzi się od leżących na szlaku i usytuowanych na skałach zamków. Pierwotnie ich celem była obrona szlaku handlowego z Krakowa do Wielkopolski. Najbardziej znane to:
 1. Zamek w Pieskowej Skale – zachwycający i pięknie położony na pograniczu Ojcowskiego Parku Narodowego, ze wspaniale zachowaną architekturą i wnętrzem. Zamek ten znany jest z serialu „Janosik” oraz filmu „Ogniem i mieczem”.
 2. Zamek Ogrodzieniec – to udostępnione do zwiedzania imponujące ruiny zamku (największego na całym szlaku), który znajdował się na wysokiej skale. Według legendy ruiny nawiedza mroczna zjawa Czarnego psa z Ogrodzieńca, z płonącymi oczami.
 3. Zamek Bobolice – to zamek królewski, zbudowany przez Kazimierza Wielkiego i zrekonstruowany w XX wieku. Podobno w jego podziemiach znaleziono kiedyś ogromny skarb, którego część nadal jest tam ukryta.
 4. Zamek w Nidzicy – jest jedną z największych atrakcji Pienin. Przepięknie usytuowany nad jeziorem Czorsztyńskim, co roku przyciąga wielu turystów.
 

Mazowsze
 

 1. Pałac w Radziejowicach – to przepiękny i reprezentacyjny kompleks pod Warszawą. W jego skład wchodzi pałac, zameczek, dwór i urokliwy park. Jest to idealne miejsce na spędzenie weekendu. 
 2. Łazienki Królewskie w Warszawie – ten XVIII wieczny kompleks pałacowo-parkowy jest najbardziej lubianym miejscem odpoczynku wszystkich warszawiaków. Otoczony malowniczym parkiem zachęca do weekendowych spacerów.
 3. Pałac w Wilanowie – cenny, barokowy kompleks pałacowo-parkowy z bogatym, królewskim wyposażeniem i dwupoziomowym, imponującym parkiem.
 

Lubelszczyzna 
 

 1. Pałac Zamoyskich w Kozłówce – przepiękna XVIII-wieczna rezydencja arystokratyczna z zachowanym autentycznym wystrojem i wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku, otoczony urokliwym ogrodem, w którym utworzono Muzeum Socrealizmu.
 2. Pałac Czartoryskich w Puławach – klasycystyczny i rozległy pałac położony w pięknym parku w stylu angielskim. Można w nim podziwiać wiele ciekawych budowli np. Świątynię Sybilli, wybudowaną na wzór antycznej greckiej świątyni.
 

Kup polisę na każdy wyjazd

Podlasie
 

 1. Pałac Branickich w Białymstoku – to barokowa rezydencja, która kiedyś była żywym ośrodkiem kultury, działał tu teatr i balet. Dziś jest to okazała budowla z przepiękną salą balową.

  

Wielkopolska  
 

 1. Pałac w Rogalinie – imponująca, jedna z najpiękniejszych w Wielkopolsce. Rezydencja otoczona jest 27-hektarowym parkiem. W 2015 roku pięknie odrestaurowane wnętrza zostały udostępnione turystom.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź