Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Polisa online w 5 min!

Wyjazd z psem lub kotem

Nowość na rynku!
Ubezpiecz swojego pupila
Koszty leczenia i transportu
Polisa zawiera OC i assistance
Polisa online w 5 min!

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy

Data dodania: 2015-12-22
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

W zimowym sezonie turystycznym, czyli w okresie od listopada do kwietnia, najwięcej ofert i produktów jest kierowanych w stronę narciarzy. Nie dzieje się tak bez powodu, ponieważ właściciele jednej czy dwóch desek stanowią zimą najbardziej aktywną grupę społeczną.

Fot. Pixabay

    Porównaj polisy turystyczne

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Dostęp do opieki medycznej przyda się zarówno w przypadku złapania wirusa, jak i przy urazie czy kontuzji powstałej w wyniku zjazdu na nartach. Tak czy inaczej, powinniśmy zabezpieczyć siebie i swoje finanse na taką właśnie ewentualność. Dzięki ubezpieczeniu możemy liczyć na pomoc lekarza rodzinnego, specjalisty oraz pokrycie wielu innych kosztów związanych z leczeniem, oczywiście w takim zakresie, w jakim obejmuje nas ochrona ubezpieczeniowa.

Ubezpieczenie NNW

Działa wówczas, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu w wyniku uprawiania sportu. Przykrą konsekwencją takich wypadków jest często konieczność długotrwałego leczenia i rehabilitacji, a także koszty z tym związane. Jeśli jednak nasze ubezpieczenie będzie posiadało takie rozszerzenie, za nasze leczenie zapłaci ubezpieczyciel. A gdy wypadek na stoku okaże się śmiertelny, odszkodowanie otrzyma nasza rodzina.

Ubezpieczenie OC

Gdy z naszej winy ucierpi inny narciarz, możemy zostać zobowiązani do wypłacenia mu odszkodowania. Zadośćuczynienie to może dotyczyć szkody na mieniu, jak na przykład zniszczenie sprzętu sportowego. Poszkodowany ma wówczas prawo domagać się od nas zapłacenia za naprawę lub kupno nowego ekwipunku. Pieniądze mogą mu się należeć także w związku z uszczerbkiem na zdrowiu, jakiego doznał w wyniku zdarzenia – rekompensata finansowa wynikać będzie z tytułu zwrotu kosztów leczenia, a nieudanego wypoczynku. Posiadając odpowiednią polisę turystyczną, odpowiedzialność za przykre zdarzenie ponosi ubezpieczyciel i to on wypłaca poszkodowanemu turyście odszkodowanie.

Ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej 

Uprawiając narciarstwo, zwłaszcza w wariancie ekstremalnym, jesteśmy narażeni na kontuzje i zdarzenia nie pozwalające nam samodzielnie opuścić miejsce wypadku. Wówczas niezbędna okazuje się pomoc ratowników górskich. Jednak za poszukiwania z użyciem specjalistycznego sprzętu i udzielenie doraźnej pomocy medycznej, możemy otrzymać rachunek na kwotę, której nie będziemy w stanie zapłacić z własnej kieszeni. Jest to więc jedno z bardziej istotnych zabezpieczeń, jakie powinien posiadać każdy narciarz w swojej polisie turystycznej. W razie potrzeby skorzystania z opisanej wyżej pomocy, za akcję zapłaci ubezpieczyciel. Ważne jest, aby suma ubezpieczenia była jak najwyższa ze względu na znaczne koszty związane z pracą ratowników górskich.

Ubezpieczenie bagażu

Często przed wyjazdem, zwłaszcza samolotem, stresujemy się, że nasze rzeczy zaginą. Ubezpieczenie chroniące bagażpozwala nam na bezstresowy urlop. Posiadając je, możemy liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego w zakresie odnalezienia naszej własności, dostarczenia jej do miejsca naszego pobytu, a także sfinansowania zakupu niezbędnych rzeczy, które będą nam potrzebne do czasu odzyskania zgubionego mienia. Niektórzy ubezpieczyciele jako bagaż rozumieją także sprzęt sportowy. W innych towarzystwach istnieje jednak możliwość zabezpieczenia nart i ekwipunku w osobnym rozszerzeniu.
 
Redakcja portalu: www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl

    Prosta kalkulacja polisy

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2021     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź