Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NNW, OC,
Ubezp. sprzętu sportowego
Assistance i ubezp. bagażu
Polisa w 5 minut!

Zamieszki, ataki terrorystyczne

Wyjeżdżasz do Egiptu? Czy wiesz, że
standardowa polisa wyklucza wypłatę
odszkodowania w takiej sytuacji?
Wybierz polisę,która ochroni Ciebie
i Twoją rodzinę!

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Wyjazd grupowy

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz WARTĘ Travel
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 500 osób!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Data dodania: 2017-06-02
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Norwegia - kraj na północy Europy, jeden z najbogatszych na naszym kontynencie. Słynie z dzikich ostępów, przepięknych krajobrazów górskich i wysokich klifów. Niewątpliwie podczas wakacji czy wycieczki objazdowej po Norwegii nie sposób się nudzić.
ubezpieczenie do Norwegii


Warto jednak zadbać o maksimum bezpieczeństwa dla siebie i współtowarzyszy. Jak tego dokonać?

 

Leczenie w ramach karty EKUZ

 

Służba zdrowia i usługi medyczne w Norwegii nie należą do najtańszych. Na wszelki wypadek przed wyjazdem do tego pięknego kraju warto wyrobić sobie w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zapewni ona podstawowe zabezpieczenie dla turysty, który na wypadek urazu czy nagłego zachorowania będzie mógł skorzystać z opieki medycznej w Norwegii na tych samych zasadach, co obywatele tego kraju.

 

Pamiętać przy tym należy, że każdy pacjent zapłaci za poradę medyczną ryczałt, który nie podlega refundacji przez NFZ. Wizyta u lekarza internisty w przychodni publicznej w ciągu dnia kosztuje około 140 koron norweskich, a w dni świąteczne i w nocy - o 100 koron więcej. Wizyta domowa w ciągu dnia i wizyta u lekarza specjalisty pociągnie za sobą opłatę w wysokości 190 koron norweskich.

 

Turyści z kartą EKUZ wyjeżdżający do Norwegii muszą liczyć się z koniecznością głębokiego sięgnięcia do kieszeni, jeśli przyjdzie im leczyć zęby w tym kraju. Płaci się za to 100 proc. ceny zabiegu. Dla przypomnienia - 100 koron norweskich to mniej więcej 50 zł.

 

Ubezpieczenie KL w Norwegii

 

Aby uniknąć opłacania kosztów leczenia w Norwegii, w tym stomatologicznego czy płacenia za transport medyczny i powrót do kraju pacjenta z własnej kieszeni, warto wykupić sobie prywatne ubezpieczenie turystyczne. Powinno ono uwzględniać ubezpieczenie kosztów leczenia, ze stosunkowo wysoką sumą ubezpieczenia, adekwatną do wysokich kosztów leczenia w publicznych, a w szczególności prywatnych placówkach zdrowia w Norwegii.

 

Jeśli podczas wyjazdu do tego kraju zdarzy nam się zachorować, to będziemy mogli udać się do lekarza wskazanego przez ubezpieczyciela i leczyć się bezpłatnie. Ubezpieczenie może przy tym pokryć koszty leczenia, zakupu niezbędnych lekarstw, transport medyczny, koszty wizyt ambulatoryjnych, hospitalizacji itd.

 

Opcje ubezpieczenia turystycznego w Norwegii

 

Zaleca się turystom wyjeżdżającym do Norwegii wykupienie prócz podstawowej polisy turystycznej obejmującej koszty leczenia, również polisę NNW, assistance czy ubezpieczenie bagażu. Polisa NNW jest ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków, a jej celem zapewnienie bezpieczeństwa finansowego turyście, jeśli dozna on w wyniku wypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, lub jego najbliższym na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej w wyniku nieszczęśliwego wypadku za granicą.

 

Assistance zagwarantuje turyście wsparcie prawne, informacyjne oraz pomoc tłumacza czy też innych specjalistów podczas pobytu za granicą i samej podróży. Z kolei ubezpieczenie bagażu może obejmować zniszczenie, uszkodzenie czy kradzież mienia, a nawet opóźnienie, co przydatne jest w szczególności wyjazdu lotniczego do Norwegii.

 

Wielu ubezpieczycieli oferuje ponadto ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jako opcję dodatkową do polisy turystycznej oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży, które obejmuje odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot czy anulowane bilety lotnicze, promowe i tym podobne.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2022     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź