Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Zamieszki, ataki terrorystyczne

Wyjeżdżasz do Egiptu? Czy wiesz, że
standardowa polisa wyklucza wypłatę
odszkodowania w takiej sytuacji?
Wybierz polisę,która ochroni Ciebie
i Twoją rodzinę!

Wyjazd rodzinny

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, assistance, OC, NNW
Online - ochrona już od jutra!

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Data dodania: 2017-06-02
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Norwegia - kraj na północy Europy, jeden z najbogatszych na naszym kontynencie. Słynie z dzikich ostępów, przepięknych krajobrazów górskich i wysokich klifów. Niewątpliwie podczas wakacji czy wycieczki objazdowej po Norwegii nie sposób się nudzić.
ubezpieczenie do Norwegii


Warto jednak zadbać o maksimum bezpieczeństwa dla siebie i współtowarzyszy. Jak tego dokonać?

 

Leczenie w ramach karty EKUZ

 

Służba zdrowia i usługi medyczne w Norwegii nie należą do najtańszych. Na wszelki wypadek przed wyjazdem do tego pięknego kraju warto wyrobić sobie w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zapewni ona podstawowe zabezpieczenie dla turysty, który na wypadek urazu czy nagłego zachorowania będzie mógł skorzystać z opieki medycznej w Norwegii na tych samych zasadach, co obywatele tego kraju.

 

Pamiętać przy tym należy, że każdy pacjent zapłaci za poradę medyczną ryczałt, który nie podlega refundacji przez NFZ. Wizyta u lekarza internisty w przychodni publicznej w ciągu dnia kosztuje około 140 koron norweskich, a w dni świąteczne i w nocy - o 100 koron więcej. Wizyta domowa w ciągu dnia i wizyta u lekarza specjalisty pociągnie za sobą opłatę w wysokości 190 koron norweskich.

 

Turyści z kartą EKUZ wyjeżdżający do Norwegii muszą liczyć się z koniecznością głębokiego sięgnięcia do kieszeni, jeśli przyjdzie im leczyć zęby w tym kraju. Płaci się za to 100 proc. ceny zabiegu. Dla przypomnienia - 100 koron norweskich to mniej więcej 50 zł.

 

Ubezpieczenie KL w Norwegii

 

Aby uniknąć opłacania kosztów leczenia w Norwegii, w tym stomatologicznego czy płacenia za transport medyczny i powrót do kraju pacjenta z własnej kieszeni, warto wykupić sobie prywatne ubezpieczenie turystyczne. Powinno ono uwzględniać ubezpieczenie kosztów leczenia, ze stosunkowo wysoką sumą ubezpieczenia, adekwatną do wysokich kosztów leczenia w publicznych, a w szczególności prywatnych placówkach zdrowia w Norwegii.

 

Jeśli podczas wyjazdu do tego kraju zdarzy nam się zachorować, to będziemy mogli udać się do lekarza wskazanego przez ubezpieczyciela i leczyć się bezpłatnie. Ubezpieczenie może przy tym pokryć koszty leczenia, zakupu niezbędnych lekarstw, transport medyczny, koszty wizyt ambulatoryjnych, hospitalizacji itd.

 

Opcje ubezpieczenia turystycznego w Norwegii

 

Zaleca się turystom wyjeżdżającym do Norwegii wykupienie prócz podstawowej polisy turystycznej obejmującej koszty leczenia, również polisę NNW, assistance czy ubezpieczenie bagażu. Polisa NNW jest ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków, a jej celem zapewnienie bezpieczeństwa finansowego turyście, jeśli dozna on w wyniku wypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, lub jego najbliższym na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej w wyniku nieszczęśliwego wypadku za granicą.

 

Assistance zagwarantuje turyście wsparcie prawne, informacyjne oraz pomoc tłumacza czy też innych specjalistów podczas pobytu za granicą i samej podróży. Z kolei ubezpieczenie bagażu może obejmować zniszczenie, uszkodzenie czy kradzież mienia, a nawet opóźnienie, co przydatne jest w szczególności wyjazdu lotniczego do Norwegii.

 

Wielu ubezpieczycieli oferuje ponadto ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jako opcję dodatkową do polisy turystycznej oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży, które obejmuje odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot czy anulowane bilety lotnicze, promowe i tym podobne.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2021     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź