Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać?
Jeśli planujesz uprawiać:
Rafting, jazdę konną lub na rowerze
Nurkowanie z butlą, kajaki i inne
Ta polisa jest dla Ciebie!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Wrzesień w Chorwacji – jak się przygotować?

Data dodania: 2016-09-06
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Chorwacja jest jednym z najbardziej obleganych przez Polaków kierunkiem zagranicznym. Wiele osób postanawia pozostać w Polsce, jednak ci, którzy wyjeżdżają nieco dalej, najczęściej wybierają właśnie tę część Europy położoną nad Adriatykiem. Od pewnego czasu można zauważyć trend wyjazdów już po wysokim sezonie, czyli we wrześniu, a nawet w październiku. Sprawdź, czy warto wtedy wybrać się do Chorwacji i jak się przygotować.

ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji we wrześniu

źródło: pixabay.com

Określając Chorwację w kilku wyrażeniach, z pewnością należy wymienić przejrzystą, lazurową toń wody, kamieniste plaże od rana skąpane w słońcu, nieustający dźwięk cykad oraz liczne grono turystów z całej Europy. Wszystko to przywodzi wspaniały obraz błogiego wypoczynku, może poza jednym – zatłoczonymi od turystów miejscami. Właśnie ze względu na ten aspekt warto do Chorwacji wybrać się już po wakacyjnych miesiącach.

Dlaczego we wrześniu do Chorwacji?


Miesiące takie jak lipiec i sierpień są najczęściej wybieraną porą na urlopowy wyjazd. Jest to jedyny czas, kiedy rodziny z dziećmi mogą sobie pozwolić na wspólne wakacje. Wtedy też panują najkorzystniejsze warunki pogodowe - planujemy więc urlop, zarówno w polskich kurortach turystycznych jak i zagranicznych.
Początek jesieni również ma swoje uroki. W Polsce właśnie na przełomie września i października warto wybrać się w góry. Natomiast w Chorwacji nadal panuje przyjemne ciepło, a dla niektórych jest ono nawet bardziej zachęcające niż lipcowe upały. Wybierając się w tym czasie na Bałkany z pewnością skorzystamy zarówno ze słonecznych kąpieli na plaży jak i aktywnego wypoczynku w Adriatyku. Łatwiej będzie również znaleźć miejsca noclegowe w odpowiadającej nam lokalizacji jak i korzystnej cenie.

Ubezpieczenie do Chorwacji


Chorwacja w liczbach


Chorwacja nie bez powodu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie. Przepiękne widoki zawdzięcza położeniu nad Adriatykiem oraz licznym wyspom. Poczynając od środkowego wybrzeża, aż do Dubrownika położonego na południu kraju możemy cieszyć się zarówno wspaniałym nadmorskim krajobrazem, jak i również widokiem na góry. A jak wyglądają statystyki? Poniżej kilka faktów o Chorwacji w liczbach:
  • 7 obiektów znajduje się na liście UNESCO (Stare Miasto w Dubrowniku, Zabytkowe centrum Splitu wraz z Pałacem Dioklecjana, Park Narodowy Plitwice, Zespół bazylikalny Eufrazjana na Starym Mieście w Poreč, Zabytkowe miasto Trogir, Katedra św. Jakuba w Szybeniku, Równina Stari Grad);
  • 8 parków narodowych na terenie Chorwacji;
  • 14 osób – tyle mieszkańców liczy chorwackie Hum – najmniejsze miasto świata;
  • 16 jezior tworzących Park Narodowy Jezior Plitwickich;
  • 1244 wyspy (z czego 48 zamieszkałych);
  • 5835 km wybrzeża Chorwacji;
  • 14 900 000 turystów w 2015 roku;
  • 80 000 000 zakupionych noclegów w 2015 roku.
ubezpieczenie do Chorwacji

źródło: opracowanie własne
 

Porównaj ubezpieczenia na wyjazd


Bezpieczna Chorwacja?

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chorwacja jest bezpiecznym krajem, w którym kradzieże i napady rabunkowe w miejscach publicznych zdarzają się rzadko. Nikomu nie trzeba przypominać, że należy unikać pozostawiania dokumentów i rzeczy wartościowych w niestrzeżonych miejscach. Jak można przeczytać na stronie zagrzeb.msz.gov.pl:

Wskazane jest ubezpieczenie się od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Przy ubezpieczeniach podróżnych zaleca się rozszerzenie polisy o klauzulę dotyczącą pokrycia kosztów ewentualnego transportu medycznego do kraju, a w przypadku podróży samochodem, oprócz obowiązkowego OC także ubezpieczenie komunikacyjne autocasco (AC) i Assistance.

Osoby, które zdają się wyłącznie na kartę EKUZ muszą pamiętać, aby korzystać z placówek publicznego systemu zdrowotnego oznaczonego logiem HZZO. Zobowiązani są oni do pokrycia 20% kosztów świadczeń. W Chorwacji ratownictwo nie jest objęte zakresem obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, tak więc w razie akcji ratowniczej będziemy musieli opłacić rachunek samodzielnie. Podobnie wygląda sytuacja, w przypadku prywatnego leczenia, które opłacamy we własnym zakresie.

Ubezpieczenie do Chorwacji

Jak wspomniano wyżej, MSZ zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia NNW. Zapewnia ono wypłatę świadczenia w przypadku śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego. Indywidualna polisa zapewniająca pokrycie kosztów leczenia pomoże uniknąć współpłacenia za wykonane świadczenia medyczne. Może zapewnić również akcję poszukiwawczą i ratowniczą oraz zorganizować i pokryć koszty transportu medycznego do Polski.

Urlop w Chorwacji we wrześniu posiada wiele zalet, nie powinniśmy jednak zapominać o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują nas przez cały rok. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu, będziemy mogli spokojnie spędzić wolny czas, już od momentu rozpoczęcia podróży, aż do jej zakończenia. Przed wyjazdem, poza planowaniem co zabrać i dokąd pojechać, pamiętajmy o wykupieniu polisy. Możemy to uczynić nawet dzień przed podróżą.
 

Julietta Maciejak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2021     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź