Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa dla seniora

Dla osób powyżej 65 r. ż.
Atrakcyjne pakiety do wyboru
Brak zwyżki za wiek!
Rozszerzenie o choroby przewlekłe
Bez zwyżki za wiek

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NNW, OC,
Ubezp. sprzętu sportowego
Assistance i ubezp. bagażu
Polisa w 5 minut!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Ciąża do 36 tygodnia

Jedyna taka oferta na rynku!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Opieka medyczna na całym świecie
Światowej sławy ubezpieczyciel
U nas 5% taniej

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Alkohol i inne wyłączenia obowiązujące ubezpieczonych na stoku

Data dodania: 2016-12-30
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Po kilku godzinach na stoku, dopada nas ochota, żeby coś zjeść i odpocząć w zaciszu klimatycznej, górskiej knajpki. Po wzmożonym wysiłku z pewnością będziemy mieli ochotę również rozgrzać się grzanym winem lub kuflem piwa. I co potem? Wracamy na stok, a to już poważny problem, ponieważ jeżeli dojdzie do wypadku, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

alkohol i inne wyłączenia na stoku

źródło: pixabay.com


Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują w swoich produktach wiele wyłączeń, aby uniknąć nadmiernego wyłudzania odszkodowań. Wyłączenia to zbiór sytuacji, kiedy towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności za powstałe szkody czy zdarzenia. Spotkamy się z nimi w każdej polisie turystycznej, także w tej obowiązującej na stoku.

Dopasuj ubezpieczenie


Jakie wyłączenia na stoku?


Wybierając się na stok i kupując ubezpieczenie, powinieneś zapoznać się ze szczegółami umowy, tak aby wiedzieć co robić, gdy dojdzie do wypadku oraz zdawać sobie sprawę kiedy polisa obowiązuje, a kiedy nie. Do najważniejszych wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa możemy zaliczyć:

  1. Pozostawanie w stanie nietrzeźwości, po spożyciu alkoholu, środków odurzających bądź substancji psychotropowych
Jest to jedno z wyłączeń, o których nie zdajemy sobie sprawy, a jeśli nawet, to nie zwracamy na nie szczególnej uwagi. Jeżeli jednak dojdzie do wypadku na stoku, a Ty byłeś pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty. Lepszym rozwiązaniem będzie odczekanie z napojami alkoholowymi do wieczoru lub momentu, gdy już nie zamierzamy uprawiać sportów.

  1. Nieprzestrzeganie zaleceń lekarza, oddawanie się leczeniu przez osoby do tego nie uprawnione, a także stosowanie medycyny niekonwencjonalnej
Jeżeli nasz lekarz nie wyraził zgody na uprawianie przez nas sportów takich, jak np. narciarstwo czy snowboard, z pewnością nie powinniśmy lekceważyć jego przeciwskazań. Jest to celowe narażanie swojego zdrowia, a czasem i życia, a wtedy na pomoc ubezpieczyciela nie możemy liczyć. W razie wypadku bądź nagłego zachorowania powinniśmy udać się do lekarza lub osób uprawnionych do wykonywania zabiegów medycznych. Towarzystwo tylko za takie pokrywa rachunki.

  1. Usiłowanie lub dokonanie przestępstwa
Wyjątek stanowią tutaj nieumyślnie spowodowane wypadki komunikacyjne. W innych przypadkach, jeżeli dokonamy czegoś niezgodnego z prawem, w konsekwencji czego narazimy się na koszty, ubezpieczyciel nie pomoże nam w ich spłacie. Warto również zapoznać się z regulaminem obiektu narciarskiego, z którego korzystamy, aby uniknąć nieumyślnego nieprzestrzegania regulaminu.

  1. Prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień
Ten punkt można interpretować podobnie jak wcześniejszy, jest to bowiem nieprzestrzeganie przepisów. Jeżeli będziemy kierować np. samochodem i spowodujemy wypadek, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów wyrządzonych szkód, ani opłat za leczenie. Pamiętaj, że przepis ten dotyczy nie tylko samochodów, ale również pozostałych pojazdów mechanicznych, np. motorówek, quadów itp.


Poza wyżej wymienionymi, towarzystwa określają inne ograniczenia, często odrębne dla każdego z ryzyk (kosztów leczenia, NNW, OC, ubezpieczenia bagażu). Często są to zdarzenia, na które nie mamy wpływu i są niezależne od nas, np.
  • działania wojenne, rozruchy, zamieszki, stan wojenny,
  • akty terroryzmu lub sabotażu,
  • eksplozja atomowa lub napromieniowanie radioaktywne.

kup polisę


O czym należy pamiętać przed zakupem ubezpieczenia na narty?


Najważniejszą zasadą jaka obowiązuje ubezpieczających się turystów, jest zapoznanie się z warunkami umowy, którą zawierają. Szczegółowe zapoznanie się z OWU jest koniecznie, szczególnie, że zawierając polisę, oświadczamy, że się z nimi zaznajomiliśmy. Poznanie warunków ubezpieczenia pozwala na uniknięcie wielu  niedomówień oraz pewność, w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Wyłączenia odpowiedzialności pojawiają się w każdym produkcie i z reguły są zbliżone w każdym towarzystwie. Zanim jednak wybierzemy konkretne ubezpieczenie, porównajmy kilka produktów i dowiedzmy się czy nie znajdują się w nim zapisy wykluczające pomoc w naszym przypadku.

Julietta Pawlak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2022     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź