Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać?
Jeśli planujesz uprawiać:
Rafting, jazdę konną lub na rowerze
Nurkowanie z butlą, kajaki i inne
Ta polisa jest dla Ciebie!

Polisa dla seniora

Dla osób powyżej 65 r. ż.
Atrakcyjne pakiety do wyboru
Brak zwyżki za wiek!
Rozszerzenie o choroby przewlekłe
Bez zwyżki za wiek

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NNW, OC,
Ubezp. sprzętu sportowego
Assistance i ubezp. bagażu
Polisa w 5 minut!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Kto może wyrobić kartę EKUZ?

Data dodania: 2016-06-17
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Bezpłatna ochrona ubezpieczeniowa poza granicami kraju z pewnością przyczyni się do podniesienia komfortu wypoczywającego. Nikt przecież nie chciałby narażać swojego budżetu na dodatkowe wydatki z powodu wizyty u lekarza czy pobytu w zagranicznym szpitalu. Tylko czy sama karta wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia wystarczy i czy każdemu ona przysługuje?

 fot. pixabay.com


    Sprawdź jak zapewnić sobie bezpieczny urlop


Zainteresowanie kartą EKUZ utrzymuje się na wysokim poziomie. W samym tylko województwie dolnośląskim od stycznia do maja 2016 r. wydano ok. 100 tys. tych dokumentów, co oznacza, że właścicielami bezpłatnego ubezpieczenia staje się dziennie średnio 700 osób zamieszkujących Wrocław i okolice.
 

Komu wniosek?
 
Z reguły powody wyjazdów są dwa:
 1. Pracowniczy
 2. Wypoczynkowy
Tyle samo jest też rodzajów wniosków do wypełnienia celem wyrobienia karty EKUZ. Do pierwszego z przypadków zalicza się kilka dodatkowych powodów: wyjazd w związku z wykonywaniem pracy, wyjazd w związku z poszukiwaniem pracy oraz praca w charakterze pracownika dyplomatycznego lub konsularnego. Bezwzględnym warunkiem, jaki musi spełniać osoba starająca się o EKUZ jest posiadanie statusu ubezpieczonego w kraju (przez pracodawcę lub Urząd Pracy). Wniosek przeznaczony jest dla osób ubezpieczonych w NFZ oraz członków ich rodzin, którzy wyjeżdżają do innego niż Polska państwa członkowskiego UE/EFTA.
 
Drugi przypadek zwany oficjalnie wnioskiem przeznaczonym dla osób ubezpieczonych w NFZ, których wyjazd do innego niż Polska państwa członkowskiego UE/EFTA jest związany z pobytem czasowym, tj. wyjazdem turystycznym, wyjazdem w celu nauki (szkoła/studia) lub innym wyjazdem czasowym, który nie jest związany z wykonywaniem pracy, przeniesieniem miejsca zamieszkania lub uzyskaniem leczenia planowanego.
 
 

 Infografika 1. Kwestię osób, które mogą ubiegać się o wydanie karty EKUZ reguluje ustawa z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Źródło: opracowanie własne

 
 
 
Niepełna ochrona
 
Wszyscy posiadający i nieposiadający kartę EKUZ powinni liczyć się z ograniczeniami. Bezpłatne ubezpieczenie NFZ nie zapewnia m.in.:
 • kosztów transportu medycznego do Polski,
 • transportu osoby zmarłej,
 • pokrycia kosztów za pobyt w szpitalu (szczególnie jeśli leczony przypadek nie zagrażał życiu pacjenta),
 • zabiegów dokonanych w przychodniach prywatnych.
 
Co zatem zrobić, jeśli osoba poza granicami kraju będzie wymagała bardziej skomplikowanej pomocy? Bez odpowiedniej polisy turystycznej będzie musiała pokryć wszystkie zobowiązania na rzecz tamtejszej placówki medycznej. Ci, którzy mieli to nieszczęście korzystać z zagranicznego szpitala wiedzą jak słony może być rachunek do zapłacenia. Dlatego warto jeszcze przed wyjazdem, ale także już na miejscu (uwaga na kilkudniową karencję) zaopatrzyć się w indywidualne ubezpieczenie.
 
Żeby je otrzymać, wystarczy skorzystanie z prostej porównywarki ubezpieczeniowej – dzięki temu jest szansa na znalezienie oferty nie tylko najtańszej, ale maksymalnie dopasowanej do własnych oczekiwań ze względu na możliwość wyboru wielu spersonalizowanych opcji.
 

    Porównaj możliwości porównywarki


Polisa dla każdego
 
Jest jeszcze jedna przewaga polisy turystycznej nad ubezpieczeniem EKUZ. Produkt indywidualny może zapewnić sobie praktycznie każda osoba. Ważne, aby podczas wyjazdu na urlop czy do pracy przestrzegała warunków umowy. Co się za tym kryje? Decydując się na uprawianie np. sportów ekstremalnych, warto taką opcję mieć zapisaną w polisie, aby móc otrzymać odszkodowanie w razie przykrego zdarzenia.
 
Inne możliwe rozszerzenia polisy turystycznej, które warto będzie posiadać:
 • Branie udziału w zawodach – czyli wszelkie formy rywalizacji, jak zawody sportowe, wyścigi, turnieje – również te amatorskie,
 • Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) – na wypadek złamania, zwichnięcia i innych trwałych urazów,
 • Odpowiedzialność cywilna (OC) – za szkody wyrządzone osobie trzeciej zapłaci ubezpieczyciel,
 • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – np. w wyniku rabunku z pokoju hotelowego,
 • Wyjazd do pracy – wyjazd za granicę do pracy (dotyczy także delegacji), musi być zaznaczony w polisie. Dopłata do składki podstawowej jest stosowana raczej wyłącznie w przypadku wykonywania pracy fizycznej,
 • Choroby przewlekłe – zdiagnozowane przed zawarciem umowy ubezpieczenia.. Tę opcję powinny mieć w swojej polisie osoby, które cierpią na cukrzycę, padaczkę, astmę, przeszły zawał bądź mają zdiagnozowany nowotwór.


Michał Ratajczak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź