Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Ciąża do 36 tygodnia

Jedyna taka oferta na rynku!
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Opieka medyczna na całym świecie
Światowej sławy ubezpieczyciel
U nas 5% taniej

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

Polisa w dobrej cenie

Jedziesz w podróż lub na urlop?
Będziesz zwiedzał lub wypoczywał?
Nie zapomniej się ubezpieczyć!
Wybierz ubezpieczenie AXA Travel
Nie przepłacaj - kup online!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka

Data dodania: 2016-06-16
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wyjazd do zielonej szkoły, na obóz czy kolonie – to dla dziecka upragniona forma odpoczynku po całorocznej intensywnej nauce. Aby zapewnić mu beztroski pobyt i bezpieczny powrót, a także rodzicom spokojny sen, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie turystyczne dla dziecka. Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczyna. Wiele dzieci wyjedzie na wakacje organizowane przez placówki oświatowe, kluby sportowe, domy kultury czy hufce. W każdym z tych przypadków dzieci będą pod opieką osób trzecich i chociaż wiemy, że opiekunowie dołożą wszelkich starań, by naszym dzieciom nie stała się krzywda, to mimo wszystko nie jesteśmy w stanie uchronić ich od nieszczęśliwych zdarzeń. Wcale nie muszą to być wypadki z tragicznym skutkiem, ale nawet zwykłe poparzenie słoneczne czy stłuczenie kolana na wyjeździe zagranicznym mogą przysporzyć wielu zmartwień. 

Dlatego tak ważne jest, by wyposażyć, a tym samym zabezpieczyć nasze dziecko na wszelkie tego typu nieprzewidziane sytuacje. Pomocna i przydatna będzie polisa turystyczna, która wbrew powszechnemu przekonaniu wcale „dużo” nie kosztuje, a chroni i ubezpiecza nasz największy skarb – dziecko.
 

Czy szkolne NNW wystarczy?


Wielu rodziców wychodzi z założenia, że skoro dziecko posiada NNW zakupione jeszcze w szkole do tego wyjeżdża na wycieczkę z biura podróży, gdzie ubezpieczenie jest już w cenie, to jest to wystarczająca ochrona. Jednak czy nie jest to złudne przeświadczenie bezpieczeństwa? 

Warto pamiętać, że NNW to zabezpieczenie wyłącznie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo jest bardzo tanie, przez co suma ubezpieczenia jest niska. Przykładowo za złamanie ręki dziecko otrzyma ok. 100 zł, a jego życie wycenianie jest na maksymalną sumę ubezpieczenia 15 tys. zł! Wyjeżdżając na dłuższe wakacje, czy za granicę NNW nie obejmuje swoim zakresem kosztów leczenia za granicą, ani transportu medycznego do Polski. Może się też okazać, że w wyłączeniu ochrony ubezpieczeniowej znalazły się wyjazdy zorganizowane czy wycieczki zagraniczne. 

W ubezpieczeniu NNW, które kupujemy wraz z polisą turystyczną, możemy samodzielnie ustalić sumę ubezpieczenia. 
 
 
  


Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie z biura podróży?  


Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ubezpieczenia dołączanego do wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży. Zazwyczaj jest to polisa grupowa z minimalnym zakresem ochrony zawierającym koszty leczenia na sumę ok. 5000 – 10 000 € oraz niskie NNW. Wystarczy zwykła kalkulacja, by się przekonać, że taka kwota jest za mała. 

Jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o urlopowiczu, który podczas pobytu w Meksyku dostał udaru mózgu. Meksykański szpital udzielił pacjentowi kompleksowej i profesjonalnej pomocy, łącznie z wykonaniem tomografii komputerowej, a na koniec wystawił rachunek na 105 tys. dolarów. Oprócz tego pacjent musiał być przetransportowany do Polski specjalnym samolotem medycznym, ponieważ był pod respiratorem. Koszt takiego przelotu wynosił co najmniej 82 tys. euro. W sumie łączna kwota wydatków opiewała na ok. 780 tys. zł. Okazało się, że urlopowicz miał wykupioną w biurze podróży najtańszą opcję ubezpieczenia, która refundowała koszty wyłącznie za jeden dzień pobytu w szpitalu. 

Sytuacja opisana na powyższym przykładzie wcale nie musi przytrafić się naszemu dziecku, warto jednak zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Ubezpieczenie turystyczne dla 12-letniego dziecka z maksymalną sumą kosztów leczenia na 500 tys. zł oraz sumą NNW na 50 tys. zł kosztuje 92 zł. To dużo czy mało za poczucie bezpieczeństwa? 
 

A może EKUZ?


W przypadku, gdy dziecko wyjeżdża zagranicę, ale nie jest to wyjazd zorganizowany przez biura podróży bądź placówki oświatowe, zapewnienie ubezpieczenia leży wyłącznie w gestii rodziców, czy opiekunów prawnych.

Wydawałoby się, że skoro jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej, mamy ubezpieczenie społeczne to wystarczy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) i będziemy bezpieczni. Tak, ale nie wszędzie i nie w każdej sytuacji. EKUZ działa wyłącznie na terenie krajów UE i EFTA, ponadto upoważnia do korzystania wyłącznie z publicznych placówek opieki medycznej poza granicami Polski i jedynie w przypadkach, gdy taka interwencja jest niezbędna. Zatem gdyby coś się przytrafiło np. w Meksyku – EKUZ nie pomoże. 
 

Po co OC osobowe?


Ważną rzeczą, o której należy pamiętać wysyłając dziecko na samodzielny wyjazd krajowy czy zagraniczny jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Chroni ono głównie portfel rodziców na wypadek wyrządzenia szkody na mieniu jak i osobach trzecich. Polisa gwarantuje pokrycie roszczeń osób poszkodowanych przez nasze dziecko, np. gdy jadąc na rowerze potrąci przechodnia lub uszkodzi stojący samochód.
 

Ile kosztuje polisa turystyczna dla dziecka?


Na potrzeby niniejszego artykułu zrobiliśmy kalkulację składki dla 12-letniego dziecka wyjeżdżającego na dwutygodniowe wakacje do Chorwacji. Porównania ofert dokonaliśmy na stronie polisaturystyczna.pl

Oto jak wyglądają propozycje poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych:

TU Suma KL NNW Suma OC Opcje dodatkowe Wysokość
składki
AVIVA
Ubezpieczenie w podróży
300 000 zł 50 000 zł 200 000 zł --- 66 zł
AXA Travel 400 000 zł 16 000 zł 200 000 zł
- Ubezpieczenie bagażu:
1 600 zł
- Ubezpieczenie sprzętu
sportowego: 2 000 zł
- OC sportowe: 40 000 zł
78 zł
Generali Ubezpieczenie
Podróży Zagranicznych
250 000 zł 30 000 zł 250 000 zł --- 94 zł
Signal Iduna
Bezpieczne podróże
250 000 zł 30 000 zł 400 000 zł --- 96 zł
Allianz Globtroter 250 000 zł 40 000 zł 100 000 zł - Ubezpieczenie bagażu:
2 000 zł
108 zł
Opracowanie własne. Stan na 16.06.2016 

Jak wynika z powyższego zestawienia, wystarczy 66 zł, by zapewnić dziecku beztroskie wakacje, a sobie spokojne oczekiwanie na jego powrót.

Dorośli mają taką przewagę nad dziećmi, że potrafią przewidzieć  skutki podjętych decyzji. Zatem czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu i czekać na rozwój wypadków, a w razie nieprzewidzianej sytuacji szukać wsparcia finansowego po znajomych, bankach, czy oczekiwać pomocy od Państwa?
Odpowiedź należy podjąć samemu.
 Irena Jedinskaja
 

    Wybierz bezpieczne wakacje z polisą

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź