Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

VIP dla obcokrajowca

Najlepsza ochrona życia i zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna
Nielimitowana suma kosztów leczenia
Polisa na cały świat!
Online 5% zniżki

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Polisa online w 5 min!

Zamieszki, ataki terrorystyczne

Wyjeżdżasz do Egiptu? Czy wiesz, że
standardowa polisa wyklucza wypłatę
odszkodowania w takiej sytuacji?
Wybierz polisę,która ochroni Ciebie
i Twoją rodzinę!

Wyjazd z psem lub kotem

Nowość na rynku!
Ubezpiecz swojego pupila
Koszty leczenia i transportu
Polisa zawiera OC i assistance
Polisa online w 5 min!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

Data dodania: 2017-02-20
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Chorwacja cieszy się wśród polskich turystów ogromną popularnością. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że wypoczynek nad Adriatykiem nie jest kolosalnym wydatkiem i zawsze ma się gwarancję dobrej pogody. Zanim jednak wyjedziesz, musisz zwrócić uwagę na aspekt, jakim jest ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji. Zapewnia ono o wiele więcej niż Ci się wydaje i tak samo jest też potrzebne.

ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

Źródło: pixabay.com

 

Każdy, kto chociaż raz odwiedził ten piękny adriatycki kraj, przypominając sobie wakacje, będzie myślał o pięknej pogodzie, przyjemnym cieple, możliwości ochłodzenia się w słonym morzu oraz pływaniu przez cały dzień. Do tego dochodzi nieustający szum cykad, skrywających się w chorwackiej roślinności oraz charakterystyczna architektura z jasnymi budynkami, czerwoną dachówką i zielonymi okiennicami.

Pamiętaj, że te piękne widoki nie zagwarantują Ci bezpieczeństwa, dlatego przed wyjazdem kup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji.

Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji


Polisa na czas wyjazdu turystycznego to przede wszystkim gwarancja pokrycia kosztów leczenia oraz zabezpieczenie najbliższych, na wypadek gdyby coś Ci się stało. To podstawa, ale ubezpieczenie naturalnie może zapewnić znacznie szerszy zakres ochrony. Biorąc pod uwagę ubezpieczenie turystyczne Chorwacja jest państwem, w którym przyda Ci się:
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Przyda się, gdy trafisz do szpitala lub będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, gdy np. doznasz oparzeń słonecznych. Dzięki ochronie możesz korzystać z publicznych, ale także prywatnych placówek medycznych.
 • Pomoc Assistance – z reguły jest to pomoc informacyjna oraz organizacyjna związana z leczeniem. Dzwoniąc na infolinię otrzymasz przykładowo informację o najbliższych placówkach medycznych lub zostanie zorganizowany transport medyczny. W zależności od zakresu Assistance zawartego w Twojej polisie, możesz liczyć także na pomoc przy utracie dokumentów, dosłanie niezbędnych przedmiotów, gotówki czy usługi tłumacza bądź prawnika.
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli zabezpieczenie Twojej rodziny. Jeżeli w czasie pobytu w Chorwacji coś Ci się stanie, Twoi najbliżsi będą mogli ubiegać się o odszkodowanie. Świadczenie możesz otrzymać także w razie doznanych trwałych uszczerbków na zdrowiu, będących następstwem nieszczęśliwego wypadku.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – szczególnie przydatne w przypadku podróżowanie z dziećmi, ale oczywiście nie tylko wtedy. OC zapewnia ochronę Twoich wydatków, w sytuacji gdy z winy ubezpieczonego zostanie zniszczone czyjeś mienie lub nawet jeżeli osoba trzecia dozna obrażeń ciała. Jeżeli będzie ona się ubiegała o roszczenie, koszty pokryje ubezpieczyciel w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie bagażu podróżnego – nieobowiązkowy, jednak dla niektórych przydatny element polisy. Ma na celu zabezpieczenie Twojego mienia na wypadek kradzieży, zaginięcia lub uszkodzenia bagażu podróżnego. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, że bagaż musi być strzeżony, aby ubezpieczenie zadziałało.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego – analogiczne do ochrony bagażu podróżnego, która zazwyczaj nie obejmuje sprzętów sportowych. Te zazwyczaj są bardzo cenne i jeżeli zabierasz je ze sobą w podróż, właściwie je zabezpiecz. W przypadku wyjazdu do Chorwacji, może to być np. sprzęt do nurkowania, narty wodne lub nawet rower.

kup polisę

Ubezpieczenie a EKUZ w Chorwacji


Niektórzy pomyślą sobie „ale po co mi płatne ubezpieczenie, skoro w Chorwacji obowiązuje EKUZ?”. Owszem, obowiązuje. Ale czy wiesz, w jakim stopniu i co pokrywa, a przede wszystkim za co będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni? Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie obowiązywać jedynie w placówkach publicznej służby zdrowia i ograniczy się jedynie do współfinansowania kosztów leczenia. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu masz również możliwość zapewnienia ochrony w ramach NNW, OC czy transportu medycznego.

To, że EKUZ zapewnia koszty leczenia, nie oznacza, że sam nie będziesz musiał nic pokryć. W Chorwacji w ramach EKUZ zapłacisz:
 • 10 kun chorwackich za pomoc lekarza pierwszego kontaktu,
 • 10 kun chorwackich za leczenie stomatologiczne znajdujące się w koszyku świadczeń gwarantowanych. Za pozostałe zapłacisz 100%.
 • W ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i leczenia szpitalnego zapłacisz minimum 10 kun chorwackich. Maksymalna kwota do zapłaty nie będzie wynosić więcej niż 60,13% podstawy budżetowej (w 2015 r. 3326 kun) lub 2000 kun.
 • 100% kosztów za ratownictwo i transport górski.
 • 100 % kosztów za transport medyczny do Polski

Koszt ubezpieczenia do Chorwacji


Jeżeli chodzi o ubezpieczenie turystyczne Chorwacja koszt takiej ochrony nie powinien wprowadzić Cię w poważne kłopoty finansowe. Wręcz przeciwnie. W zależności od tego, jakiego zakresu potrzebujesz, na jak długo wyjeżdżasz oraz ile osób będzie obejmować ubezpieczenie, możesz się zmieścić nawet w 100 zł za ubezpieczenie na tygodniowy wyjazd.

Przeprowadziliśmy kalkulację dla poniższych kryteriów, żeby przybliżyć koszt ubezpieczenia do Chorwacji.
 1. Liczba ubezpieczonych: 1 osoba (28 lat) / rodzina - 2 osoby dorosłe i jedno dziecko (10 lat)
 2. Okres ubezpieczenia: 7 dni
 3. Dodatkowy zakres ubezpieczenia: NNW i OC
 4. Uprawianie sportów: Amatorskie
 5. Wyjazd do pracy: Nie
 6. Typ ochrony: Wyważony
Produkt Szczegóły ubezpieczenia Cena polisy
1 osoba Rodzina 2+1
Warta – Travel Plus KL: 160 000 zł
NNW: 30 000 zł
OC: 200 000 zł
59,40 zł 126,90 zł
Aviva – W podróży KL: 160 000 zł
NNW: 30 000 zł
OC: 200 000 zł
43 zł 99 zł
AXA Assistance – Daleko o Domu KL: 600 000 zł
NNW: 50 000 zł
OC: 150 000 zł
44,54 zł 120,88 zł
Allianz – Globtroter KL: 100 0000 zł
NNW: 20 000 zł
OC: 50 000 zł
44,66 zł 133,98 zł
Signal Iduna – Bezpieczne podróże KL: 50 000 €
NNW: 30 000 zł
OC: 60 000 €
60,31 zł 168,37 zł
AXA Travel KL: 50 000 €
NNW: 4 000 €
OC: 50 000 €
68,22 zł 160,13 zł
Gothaer – W podróży KL: 40 000 €
NNW: 15 000 zł
OC: 50 000 €
82 zł 229 zł
Europa – Travel World KL: 40 000 €
NNW: 5 000 €
OC: 100 000 €
133,41 zł 372,24 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji z dnia 20.02.2017 r.


Porównaj polisy do Chorwacji >>


Ubezpieczenie turystyczne powinno być obowiązkowym elementem każdego wyjazdu. Chorwacja, mimo że jest bardzo dostępnym dla polskich turystów państwem, to jest również oddalona o około 1000 km (w zależności od tego dokąd się udajesz). Jeżeli w czasie urlopu zachorujesz lub doznasz wypadku będziesz zdany jedynie na okoliczną pomoc, a za tą zazwyczaj trzeba zapłacić. Niespodziewane sytuacje mogą mieć miejsce już w czasie podróży, warto więc wziąć pod uwagę także koszty leczenia w Czechach, Austrii, Słowenii czy na Słowacji i Węgrzech.

Julietta Pawlak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2021     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź